gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12
Téma: Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac
#1
Radek P (host)

Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 31/05/2011 08:21  
Adresa na výrobek v obchodu: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/poloautom...-zodiac-p-20310.html



Dobrý den, pořídil jsem si starší baracudu, ale mám pár problémů. Mohli byste mi poradit?
Vysavač často po pár minutách přestane vysávat, přestane se úplně hýbat. Další problém je, že někdy zajede do rohu a už z něj nevyjede a vysává pořád na stejném místě. Chci se zeptat, zda to může být stářím vysavače, nebo něčím jiným. Děkuji
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 31/05/2011 11:37 Karma: 3
Dobrý den. Nedomnívám se, že stáří vysavače způsobuje Váš problém. V Baracudě je membrána, ta by mohla být již poškozená (lze objednat novou).
1)Začnu od konce: když se Baracuda stále pohybuje v rohu a nechce odjet, tak většinou stačí na ni nasadit plastový kruh, který se dodává s ní. (pokud u ní není, zkuste se zeptat bývalého majitele, nemusel jej potřebovat a tak ho někde schoval a zapomněl na něj). Další možnost zkrátit nebo prodloužit hadice, ev. posunout závaží. Někdy je to potřeba vyzkoušet, co funguje.

2)Vysavač je závislý na tlaku vody. Pokud se potrubí zavzdušňuje, tak tlak sání kolísá případně je tak malý, že vysavač přestane fungovat. Zkuste zkontrolovat jestli systém není zavzdušněn (dotáhnout víčka, ventily, dopusti vodu do poloviny skimmeru apod.), nemáte filtr daleko, či jestli nemáte moc slabý filtr.
Problém teoreticky může způsobit i moc velký sací výkon (v mizivých případech), v tom případě stačí pustit ještě jedno sání.
V neposlední řadě jestli se něco nedostalo do potrubí, do membrány apod. (u nových membrán než se rozchodí, může zatuhnout, ale po pár hodinách vysávání by to mělo být v pořádku),

Regulaci sání můžete přizpůsobit nástavcem, který je součástí výrobku, případně regulací kulových ventilů na potrubí.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Dvořák (host)

Re:Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 27/09/2011 15:25  
Dobrý den, potřebuji poradit. Pořídil jsem si od Vás Baracudu X7 Quattro a mám následující problém:
Při nastavení automatického regulačního ventilu do nejvyšší polohy č.3 regulační klapka přisává vodu a impulsní tester vykazuje nízkou hodnotu 1. Baracuda v tomto nastavení správně dosahuje hladiny a vrací se. Sání ale není intenzivní. Pokud chci dosáhnout předepsané hodnoty impulsního testeru 3, musím přetáhnout držák pružin regulačního ventilu nad zářez 3 a v této poloze ho fixovat drátem. Přisávací klapka zůstáva uzavřena a tah je optimální přesně dle příručky - impulsní tester ukazuje předepsanou hodnotu 3.Baracuda ovšem začne vylézat nad hladinu a přisávat vzduch. Dle návodu mám snížit průtok. Pak jsem opět na začátku - nemám optimální hodnotu sání. Další problém mám s tím, že Baracuda se sice snadno pohybuje po svislých stěnách ale nedokáže překonat dlouhou šikminu z hloubky 2,3m na mělčinu 1,5m. Nabere směr z hlubší části ale na mělčinu už nedorazí. Tažená hadice ji po chvíli vždy vychýlí z přímého směru, Baracuda udělá oblouk a hurá zpět na hloubku. Zkoušel jsem posunovat i vyřadit závaží, přidávat i ubírat délku hadice ale na mělčinu dorazila během 8 hodin pouze 2x, hned obrátila a mazala zpět šmejdit na hlubokou část bazénu. Mám kanadský bazén s vinylovou fólií a Baracudu připojuji do skimmeru který je umístěn v cca 1/3 délky bazénu nad hlubší částí.
Prosím poraďte. Děkuji.
dvorak@satinternet.info
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 29/09/2011 07:26 Karma: 3
Dobrý den, v podstatě jste popsal a vyzkoušel většinu postupů, jak nastavit baracudu na různé bazény a použití. Mnoho jich už nezbývá.

Co se týká přisávání vzduchu tím, že baracuda vystoupe moc vysoko, tak by mělo pomoci závaží a možná snížit tlak. (ale jak uvádíte, pak sání není tak dobré - možná nějaký kompromis). Já osobně jsem kdysi používal baracudu bez ventilu a tlak jsem si nastavil manuálně přivřením ventilu skimmeru nebo sací trysky.

Vracení zpět do hloubky bych vyřešil hodně prodloužením hadice. Zkusmo můžete nastavit hadici ještě obyčejnou modrou vroubkovanou hadicí. (nevím jak dlouhý bazén máte, předpokládám že vcelku velký a že skimmer je v hloubce, baracuda by měla mít hodně dlouhou hadici, právě z důvodů větší volnosti). U sebe na bazénu jsem míval problém s tím, že se baracuda zastavovala v jednom rohu. Vypomohl jsem si prodloužením hadice a menším trikem a to že jsem hadici v určitém místě zafixoval nakraji uprostřed bazénu provázkem a baracuda tak měla jinou výchozí polohu pro pohyb. (nemusí to pomoci ale mohlo by, pozor jen aby provázek byl uchycen tak, aby neprodřel hadici a vibrací nezpůsobil škody na lemu bazénu.)
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Dvořák (host)

Re:Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 06/10/2011 08:40  
Díky za radu, posunul jsem ukotvení přivázáním hadice v polovině bazénu a Baracuda už šmejdí všude. Umístěním závaží za otočný kloub hlavice skončilo i vyjíždění nad hladinu s přisáváním vzduchu. Absolutní spokojenost - ještě jednou děkuji.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Poloautomatický vysavač - X7 Quattro - Baracuda Zodiac 10/10/2011 09:34 Karma: 3
Dobrý den, také děkuji za zprávu. Už docházely možnosti jak to udělat. Hlavně, že to funguje.
S pozdravem Pavel Dostál
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 12




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.