gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12
Téma: Jakou filtraci?
#1
Anonymous (host)

Jakou filtraci? 14/06/2007 19:26  
Dobrý den,
mohl byste poradit jakou filtraci k nadzemnímu bazénu o objemu 20000l?
Jedná se o jeden z prvních bazénů, osazen je pouze kartušovým filtrem. Rád bych filtraci vyměnil za pískovou, ale samozřejmě mě zajímá poměr kvalita-cena, zda se vyplatí koupit něco levnějšího nebo ne?
Za odpověď předem děkuji.
S pozdravem RK
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
výkon pískové filtrace 14/06/2007 20:08 Karma: 3
Dobrý den, doporučil bych Vám filtraci, která má výkon aspoň 8m3/h např. Top 450, ale na vyfiltrování by měla postačovat i filtrace Top 350, při velké úspoře Top 300.

Zjednodušeně lze říci, že čím vyšší výkon, tím lepší a pohodlnější manipulace při vysávání bazénu. Je to podobné jak s klasickým vysavačem. Malý výkon = špatně vysává, velký výkon = dobře vysává. Když to shrnu, na vyfiltrování stačí Top 350, ale osobně bych kvůli vysavači zakoupil Top 450.
Top 300/niper 350 ... 25kg písku... 5m3/h
Top 350/ iris 500 ... 35 kg písku ... 6m3/h
Top 450/iris 750 ... 75 kg písku ... 8,5m3/h.

Pro další informace jsem Vám k dispozici.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Jakou filtraci? - srovnání - tabulka pískové filtrace 21/06/2007 09:41 Karma: 3
Srovnání výkonů filtrací podle mnoha různých kritérií můžete nalézt na adrese: http://www.abc-bazeny-sauny.cz/download-bez/A-poo ... c%ED-1.pdf -srovnání filtrací podle vel. bazénu, plnění, velikosti, rozměru šachty, výkonu atd. - přehledně
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#4
Anonymous (host)

Re: Jakou filtraci? 26/06/2008 21:21  
Ja tady zverejnim zase svuj nazor. Koupily jsme piskovou filtraci od fi. Mountfield 4m2/hod nemohly se dockat az ji sprovoznime. S provoznenou ji mame asi mnesic a za celou tu dobu se nam nepodarilo kristalove cistou vodu vytvori i presto ze podle testu je vse vporadku. Naopak, pribylo spoustu starosti, aby nani neprselo, aby motor nerusil, bordel ze dna ktery vyvlockuji se vysavanim vrati spet do bazenu + nekolyka nasobny odber proudu. Tak popravde nevim, podle meho aspon podle dosavadnich skusenosti je piskova filtrace uplne na*****(cenzura), dobra tak akorat ze utahne vpohode solarni panely, super vykon pri odsavani dna stim ze se vetsina sajrajtu vrati zpet takze vlasne prace tak akorat pro otroka, uplne zbytecna. Voda ma mlecnou barvu a podle mne to je tim ze proste pisek nepochiti to co kartusovka, ja mnel kartusovou filraci 2 roky prikon 80w takre mene nez 100w zarovka tak jsem na spotebu vubec nekoukal a vodu jsem mnel kazdy rok absolutne supr a nahradni karusi jem vzivote zadnou nedokupoval ta proste snad ani znicit nejde to jsou vsechno jenom obchodni figle. A byl to bazen koupeny vsade v marketu i stou kartusovkou takze rozhodne nic drahyho
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Jakou filtraci? 27/06/2008 09:03 Karma: 3
ja mnel kartusovou filraci 2 roky prikon 80w takre mene nez 100w zarovka tak jsem na spotebu vubec nekoukal a vodu jsem mnel kazdy rok absolutne supr a nahradni karusi jem vzivote zadnou nedokupoval ta proste snad ani znicit nejde to jsou vsechno jenom obchodni figle.

Dobrý den, nic proti názoru, každá filtrace má svoji výhodu a nevýhodu, nechápu tedy, proč jste kupoval pískovou, když jste s ní byl tak velmi spokojen a je nezničitelná. Nevím kdo Vám co vnutil obchodním fíglem, ale my nikomu netvrdíme, že písková filtrace je samospasitelná. Fakt je, že písek nepobere úplně nejmenší částečky, ale to jsem psal již v jiném vláknu. Na to se používá vločkovač ikdyž i tak to může být problém. Nicméně negativní reakce sem přijde napsat kde kdo, ale pozitivní už nikdo nenapíše, protože to není v povaze lidí. Ti co mají vodu v pořádku, ti sem vůbec nezavítají.

Jestli je písková filtrace na nic nebo není o tom nemusíme diskutovat, protože pokud by byla kartušová filtrace tak skvělá, tak by se používala na všech bazénech, akorát by se zvětšila. Takto se na 99% veřejných bazénů používá právě písková filtrace.

... nekolyka nasobny odber proudu
Odběr je snad jasný, větší sací výkon, vyšší odběr. Když si pořídíte velké auto, tak také budete muset auto připojistit a zvětšit si garáž.

Ale jinak nic proti, názor jako názor.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#6
fronkick (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Jakou filtraci? 27/06/2008 22:20 Karma: 0
Omlouvam se, nechtel jsem napadnout vas ani vase vyrobky, proste jsem se jenom vyjadril v diskusi a ocekaval ze napisou lidi se stejnym problemem. S kartusovkou jsem vazne spokojenej byl, ale byl jsem linej kazdy dem prostrikavat kartusovej filtr a rikal jsem sy ze kdyz to delam kazdy den tak ze vyplacam moc vody, ale proti tomu kolyk clovek strati i kdyz jednou za tyden ale presto pri proplachu a naslednemu vysati dna to je uplne pomojivy a vysavat dno kazdy den jako jsem to skartusi bezne delaval, odsaval pres kartusi spet do bazenu bez ubytku vody sy nemuzu rozhodne dovolyt. Vysat dno meho 3.5m velkeho bazenu vpoctate do kanalu je ubytek zhruba 150-250 l vody coz my pride opravdu hodne. A jinak nez do kanalu vysavat dno opravdu nejde ani po vlockovaci, pisek proste toto absolutne nezachyti, a zdaleka ne jen muj nazor.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 12




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.