gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1...4567891011
Téma: Tepelné čerpadlo za 19900Kč ???
#49
Anonymous (host)

Re: 04/04/2008 12:18  
Tak ja si koupil cerpadlo prb50 to druhe jak meli v mountfieldu za 21700. A zajima me jestli to neni dalsi kram do chalupy. Neni mi jasne zapojeni. Jestli to napojit tesne pred bazen nebo na stavajici okruh coz bych rekl, ze asi ne pac trubky vedou v betonu a pred bazen se umim napojit cca 1,5 m a trubky umim obalit do izolace. Pak mi neni jasne jak to muze jet kdyz to nema zasobnik vody ? ? ? ?? ? ?? ? ? ?
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#50
Anonymous (host)

Re: umisteni TČ a škrceni ventilů 07/04/2008 09:23  
Tak ja si koupil cerpadlo prb50 to druhe jak meli v mountfieldu za 21700. A zajima me jestli to neni dalsi kram do chalupy. Neni mi jasne zapojeni. Jestli to napojit tesne pred bazen nebo na stavajici okruh coz bych rekl, ze asi ne pac trubky vedou v betonu a pred bazen se umim napojit cca 1,5 m a trubky umim obalit do izolace. Pak mi neni jasne jak to muze jet kdyz to nema zasobnik vody ? ? ? ?? ? ?? ? ? ?

Zapojte to na okruh filtrace za filtr (asi máš pískový) a funkci neřeš, je to jako lednička. Hlavně co je důležité je zakrývat bazén v době neužívání solární folií (bublinkovou). Také izolování potrubí bazénu je dobré, bazén samotný je vhodné také izolovat, ale to už asi nevyřešíte. Pak jsem tady něco četl o škrcení okruhu a zpomalení průtoku. To je k ničemu,(a to platí i pro LEO) teplo z výměníku si to odebere při jakékoliv rychlosti průtoku a výsledek je stejný. Naopak škrcením filtračního okruhu akorát namáháte zbytečně některé součásti filtrace, což se může projevit na netěsnosti a problémech.Doporučuji také odbornou montáž bazénovou firmou, ale většina kutilů by to měla zvládnout.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#51
Anonymous (host)

Re: umisteni TČ a škrceni ventilů 15/04/2008 23:07  
Tak ja si koupil cerpadlo prb50 to druhe jak meli v mountfieldu za 21700. A zajima me jestli to neni dalsi kram do chalupy. Neni mi jasne zapojeni. Jestli to napojit tesne pred bazen nebo na stavajici okruh coz bych rekl, ze asi ne pac trubky vedou v betonu a pred bazen se umim napojit cca 1,5 m a trubky umim obalit do izolace. Pak mi neni jasne jak to muze jet kdyz to nema zasobnik vody ? ? ? ?? ? ?? ? ? ?

Zapojte to na okruh filtrace za filtr (asi máš pískový) a funkci neřeš, je to jako lednička. Hlavně co je důležité je zakrývat bazén v době neužívání solární folií (bublinkovou). Také izolování potrubí bazénu je dobré, bazén samotný je vhodné také izolovat, ale to už asi nevyřešíte. Pak jsem tady něco četl o škrcení okruhu a zpomalení průtoku. To je k ničemu,(a to platí i pro LEO) teplo z výměníku si to odebere při jakékoliv rychlosti průtoku a výsledek je stejný. Naopak škrcením filtračního okruhu akorát namáháte zbytečně některé součásti filtrace, což se může projevit na netěsnosti a problémech.Doporučuji také odbornou montáž bazénovou firmou, ale většina kutilů by to měla zvládnout.

Tak jako ja nevim mam to zapojene tepelne cerpadlo z mountfieldu 50-HS ns filtraci mi buik ukazuje prutok 6 m3 a na tep.cerp. ten budik kolem 2 psi.Nedostal sem manual nic tak sem rad , ze sem to pres to lcd rozjel aspon , ze to jede. Jednou sem tam navstavil 45 st a jednou 60. Priskrceni ventilu mi akorat zaplo cerpadlo a psi se snizilo tak sem obtokovou vetev zavrl a zbidou na tep. cerp. vyjedu na 2 psi. Kdyz mi blikalo slunicko tepelne cerpadlo zacolo hnat psi nad 3 spi pak sem mel strach pac sem nemam manual tak sem to vyp.kua myslim, ze to je asi k hovnu. Mam to od Piskove filtrace hadice 2m po ventily dale 5 m do tep. cerpadla a z cerpadla do bazenu dalsi 3m. psk od skimeru dalsich 5 m kura tak nema to tm ztraty ?
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#52
Anonymous (host)

Re: Tepelné čerpadlo za 19900Kč ??? 16/04/2008 16:15  
Tak mi to nejak jede. Mam to digitalni 50 HS a vstupni voda je 9 st a vystupni 12 st cili voda tece z toho perunstva teplejsi o +3 st. N to, ze je venku nejkaych 7 st to ujde. A taky bych rekl, ze ta rucicka toho budiku se hybe dle teploty a dle teploty se zveda tlak. Na t om cerpadle 35 pby nebo jak je to oznacene bude asi jiny budik. Vsichni kdo to prodava chytri jak radio a ve skutecnosti nikdo neporadi.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#53
Anonymous (host)

Re: 16/04/2008 19:57  
Tak voda +9* st a vystup 13 st cili vymlatil sem z toho 4 st na vystup. Prutok na filtraci 6 m3 a akorat nechapu ten budik na tep. cerp on se ten tlak sam zveda na to sem uz prisel. Pustil sem to na prudko a nic sem nesrktil. A navic kdyby tam teklo min nebo vic tak to digitalni tepelne cerpadlo se samo vypne. Tak dokola same kecy v Mountfieldu, ze to spalim a tak.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#54
Anonymous (host)

Re: Tepelné čerpadlo za 19900Kč ??? 11/06/2008 22:45  
CENZUROVANO - na tomto místě byla informace, že uživatel čerpadlo často reklamuje, což nelze objektivně posoudit.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 1...4567891011




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.