gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: odstranění zápachu z vody
#1
Anonymous (host)

odstranění zápachu z vody 13/02/2008 17:39  
Poradíte mi? Odebírám vodu z veřejného obecního vodovodu. Údajně je voda kontrolovaná hygienou a je v pořádku. Vodovodní řad je poměrně nový a také rozvody v domě mám úplně nové. Voda mi ne vždy, ale velmi často zapáchá nějakou desinfekcí - no lidově řečeno občas to smrdí jak ze záchodu, když ho vydesinfikujete. Hádat se s provozovateli řadu nechci, raději bych to vyřešil nějakým filtrem, ale nevím co použít. Do nějakých speciálních filtrů investovat desetitisíce se mi taky nechce. Myslíte, že se dá koupit i něco relativně levného, co by ale také bylo aspoň částečně funkční?
Dík za radu. Standa
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Filtry pro odstranění zápachů a pachutě vody, chloru 17/02/2008 12:41 Karma: 3
Dobrý den, opravdu tak jak říkáte, do filtrů za několik tisíc by byla zbytečná investice.

Na odstranění pachutě a zápachu např. z chloru stačí filtr s aktivním uhlím za cenu zhruba do 1500 Kč. Vložku je potřeba měnit zhruba 1x za rok. Celková pořizovací investice by neměla přesáhnout ve Vašem případě 2.000,- Kč a potom ročně více než asi 800 Kč. Vše závisí na tom jaký filtr si zvolíte a zda jste schopen si jej vmontovat např. pod dřez sám. Filtr s aktivním uhlím je vhodný zvláště pro vody z veřejného řádu, kde nemohou být bakterie, ale kde je potřeba odstranit chlor a zápach.


Pro tyto filtry je vhodné pro vyšší efektivitu použít tzv. třetí kohoutek, aby průtok byl co nejmenší. Resp. aby se neupravovala vody zbytečně např. i pro umývání nádobí, wc atd. Proto je lepší u dřezu vyvést třetí kohoutek pouze na studenou pitnou vodu.



Pokud byste měl například vlastní studnu, tak existují filtry na:
-odstranění zápachu a pachutě z vody
-odstranění hrubých i velmi jemných nečistot
-odstranění bakterií z vody buď speciálním filtrem, nebo zabití pomocí UV lampy
-odstranění dusičnanů u vlastních studní (u veřejného vodovodu jsou stanoveny limity pro dusičnany, které se nepřekračují, nicméně pokud by někdo chtěl, tak je možné využít i na vodu z veř. vodovodu.)
-před pračku nebo myčku lze včlenit samostatný změkčovač (u pitné vody nedoporučováno)


Existují filtry, které do vody z důvodů aby se nezanášel vodovodní rozvod přidávají malé množství polyfosforečnany, což není vhodné, protože podle normy na pitnou vodu NESMÍ přidávat jakékoliv látky.

viz. doporučení články:

http://www.szu.cz/chzp/voda/pdf/fosfaty.pdf
Stanovisko SZÚ – NRC pro pitnou vodu k problematice použití přípravků na bázi (poly)fosforečnanů k úpravě pitné a teplé užitkové vody.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Anonymous (host)

Re: odstranění zápachu z vody 21/02/2008 10:06  
Dobry den, koupil jsem si testovaci pasky a zmeril si dusicnany a vyslo mi ze mam hodnotu 40. V prispevcich pisete, ze norma uvadi ze muze byt do 50. Je to tedy v poradku?

Zmeril jsem i tvrdost a voda je moc tvrda, az moc podle stupnice.

Dekuji
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: odstranění zápachu z vody 22/02/2008 23:08 Karma: 3
Dobrý večer, podle normy je to v pořádku, nicméně pro dlouhodobou spotřebu je vhodné mít dusičnany okolo 10-15 mg/l. Myslím, že se nemusíte bát vodu vypít, ale pít ji několik let, nebo celý život, to bych asi nedoporučil.

Přitom stačí dusičnany odstranit filtrem např.
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/rainf ... 10613.html

Při 40 mg/l by měla vložka vydržet zhruba půl až tři čtvrtě roku, pak lze vložku vyměnit za novou za cenu asi 850 Kč. Což není zase tak moc.
Také plánujeme vložky regenerovat, což vyjde levněji.

Co se týká tvrdé vody, tak z hlediska pitné vody bych se nebál. Upravil bych jpouze pro myčku, pračku, nebo topné systémy atd. a to např. lokálně. Existují změkčovače přímo před myčku a pračku, řádově za pár stovek.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Anonymous (host)

Re: odstranění zápachu z vody 11/03/2008 15:59  
Tímto děkuji za radu. Filtr jsem koupil a namontoval si pod dřez asi před 14 dny. - No a sláva. Konečně po několika letech se voda dá pít. A nestálo mě to ani víc, než nechat si udělat rozbor ve zkušebně. A to bych se pak ještě musel hádat na obci. Díky Standa
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: odstranění zápachu z vody 12/03/2008 10:25 Karma: 3
Není zač, když víme, poradíme.
Doporučuji ještě sledovat stav vložek, udělat si rozpis, tabulku vlastních kontrol a výměn.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.