gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12345
Téma: Chrobáky v bazéne
#1
mracikzNR (host)

Chrobáky v bazéne 28/05/2011 20:30  
Dobrý deň,
máme prvu sezonu bazen, takze moc v tom este nevieme chodit, vodu sme napustili...a po dvoch ci troch dnoch sa nam v bazene objavili male cierne chrobáky, ktoré štípu a plávajú pod vodou....tieto chrobáky tam neboli kym bola voda zachlorovana. Dopustil som vodu zo studne, voda sa logicky rozriedila, obsah chloru klesol a tieto potvory sa mi tam objavili znova.Nerád by som pri dával znova shock Cl pretoze potom sa mi v bazene vyzraza obrovske mnozstvo zeleza, s ktorym si neviem poradit. Neviete poradit ako sa zbavit tejto hávedi ? Dakujem pekne
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Chrobáky v bazéne 28/05/2011 22:07 Karma: 3
Dobrý večer, těžko říci jestli to jde i jinak než zdvojnásobit až ztrojnásobit obsah chloru (provést zašokování chlorem). Můžete zkusit algicid, jestli v tom budou chtít bít, ale myslím, že to nepomůže.
(něco podobného jsem měl také, a pomohlo jen mechanický sběr do síky a pak zašokovat, protože brouci plavali i při chloru 3). Sběr síťkou nebyl problém, protože to byl relativně velký brouk asi tak 1cm s dlouhými nohami.)

Proč myslíte, že se Vám tam bude železo srážet? Ne každá voda ze studny takto reaguje. Pokud jste tam už chlor měli a voda nehnědla, tak by to neměl být problém ani při zachlorování větším množstvím.

Zhruba před týdnem jsem napouštěl bazén také a vodu jsem měl úplně hnědou. Jediné co je potřeba udělat je upravit pH, po pár hodinách zašokovat chlorem, opět po pár hodinách přidat vločkovač a a pak už jen filtrovat a propírat 1-2x denně. Za 5 dní je bazén jako křišťál. (Každý den voda trochu zesvětlala, předposlední den už byla jen kalná a trochu do zelena (pak nutno začít vysávat nečistoty ze dna) a poslední 5 den naprosto v pohodě. Pokud je tam železa moc, dá se použít na odstranění Clear Tab Metal, případně stabilizátor tvrdosti pro vápennou tvrdost.

Obrovská chyba je, že lidi nevytrvají a chtějí to mít čisté do druhého dne.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
mracikzNR (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Chrobáky v bazéne 28/05/2011 22:42 Karma: 1
Dakujem za odpoved,
no k tomu ze prečo si myslim ze sa mi tam bude vyzrážavat zelezo...preto, lebo po napusteni vody, sme tam dali Shock Chlor a vyzrazalo a usadlo sa nam na dno tolko zeleza, resp. nieco hnedého. Bola toho riadna vrstva na spodku bazena. Mame velku pieskovu filtraciu a tu som kazdu minutu vysavania musel prepierať. Pri prepierani doslo k strate vody v bazene, tak som sa rozhodol dopustit vodu do bazena a voda po chvilke stratila hnedu farbu a hnedy zakal a ostala taka zelenkava ale priezracna ze bolo vidno na dno bazena. Ale ako vravim, akonáhle som dopustil cerstvu vodu tak sa mi tam objavili tieto chrobáky.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
mracikzNR (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Chrobáky v bazéne 28/05/2011 22:49 Karma: 1
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
mracikzNR (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Chrobáky v bazéne 28/05/2011 23:16 Karma: 1
v podstate mam strasne silny pocit ze sa jedna o Hydrophilus piceus teda Vodomil Čierny, aj ked nejake fakty mi nesedia v popise Vodomila v porovnani s realitou Už len to ze dospele jedince nehryzú a mna to dnes ušiplo. V popise je uvedene ze štipu len mlade larvy, ale tie som tam nikde nevidel a po postipani som sa otočil a od nohy mi plaval dospely jedinec. Dalej mi nesedi to ze v popise je uvedene, ze chrobaky sa vyskytuju vo vodach so silnym zarastením vodnymi rastlinami a riasami...tak nechapem prečo sa paskuju do zachlorovanych bazenov
Viem že tu z toho robím ako keby prednášku, ale myslim si ze nie som jediny kto ma tento problem a uz sa to tu niekto pytal a nikto tej osobe na to neodpovedal k veci tak mozno sa bude lahsie riesit ked budu ludia vediet s akym chrobakom maju dočinenia
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Chrobáky v bazéne 28/05/2011 23:34 Karma: 3
Však na to tu forum je, aby se tu řešili věci. Problém je, že já všechno nevím. Co se týká toho brouka, tak tak podobně vypadal i ten co jsem ho měl v bazénu. Po vychytání se už ve vodě neukázal.
Vypadá to spíše na Potápníka viz. co jsem našel na Youtube
Ten totiž není asi tak velký a protože lítá, nemusí se do bazénu dostat s vodou.
cs.wikipedia.org/wiki/Pot%C3%A1pn%C3%ADk_vrouben%C3%BD
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 12345




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.