gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu 10/08/2007 21:07 Karma: 3
Z mailové komunikace.


Dobrý den,

k Vašim dotazům odpovídám níže: (v příloze zasílám nějaké materiály)

dne 9. srpna 2007, 22:52:37, jste napsal/a:

>
Dobrý den, našel jsem Vás na internetu a přijdou mi Vaše informace + jejich forma přednesu nejlepší co jsem kde viděl.
Jsem z Prahy – Východ . Mám tento záměr :

Zapuštěný foliový bazén 10x5, jedna hloubka vody cca 1,3m
Nejraději bych slanou vodu nebo ozon doplněný o UV lampu.
Zatím pouze přípravu na ohřev až podle první sezony. Bez proti proudu , pouze osvětlení a zimní a solární plachtu, bez zastřešení, románské velké schodiště
V blízkosti do 20m bud.bazénu mám dřevostavbu kam bych umístil techniku


Bohužel, jsem navštívil 4ři podle mého velké dodavatele a výrobce v okolí a moje situace je horší nežli na samém počátku.


Hned na začátku Vám bohužel zklamu, protože montujeme pouze v okolí Brna a na jižní Moravě.
Doporučuji také všem, aby si vzali místní firmy, ikdyž budou o trochu dražší, a to z důvodů servisu.

Nicméně níže uvádím můj názor a vzhledem k tomu, že na tom nebudu mít "žádný" zájem ,
tak nemám důvod nějak mlžit.



>
Každá společnost hovoří jinak, nejsou tam jediné shody pouze snad, že „slaná“ není úplně ideální. Mohl bych / jsem si vědom že tyto informace nestačí / ale, mohl
Bych znát Váš názor ?


Každá firma má své zkušensoti a proasazuje svoje zboží s kterým má dobré zkušensoti, nebo největší profit, což je běžné a normální. Nicméně seriozní firma by měla sledovat také zájem zákazníků. Oba subjekty by měly ze spolupráce profitovat, jinak to nikam nevede.

Podle mého názoru solenizace je nejslepší způsob desinfekce, ale je to chlorová desinfekce !!! výsledek je opět chlor ve vodě, sice si ho vyrobíte tolik kolik potřebujete, ale přesto je měřitelný.



> Například – jeden prodejce nabízí bazén s automatik.dávkovačem ch a ph / máte jej také v nabídce /

osobně plnoautomatické dávkovače nemám rád, montujeme je jen v nejnutnějším případě. Pokud, tak jedině do chlorové desinfekce.
Kalibrace se provádí na začátku a v průběhu, pokud vznikne nějaký problém, výměna sond 1x/2 roky, sondy bývají drahé, tekutá chemie je poměrně drahá alespoň ta značková. Řekl bych, že je to dobré pro veřejné bazény, kde to je i nutné, ale pro soukromý bazén zbytečnost (drahá, ikdyž se možná najdou i levnější varianty s těmi nemám zkušenosti)


>
>
> a druhý říká, že je to pitomost, neboť kalibrace se provede na začátku a
> co potom?
ten člověk tomu asi nerozumí, nebo jste si nerozuměli celkově, kalibrace se provede a poté se dávkuje do bazénu tolik kolik je potřeba, tj. sondy měří obsach chemie a kyselost vody a podle toho dodávkovává potřebné množství. Další kalibrace je jen o tom, aby se přístroj zpřesnil, nebo protože každý přístroj se po nějaké době může rozcházet, podobně jako hodinky.

>
> dávkuje stejně co když bude více ch než je třeba či naopak ?

potřeba většinou není protože dávkuje tolik kolik pottřebuje. Pokud se stane, že se voda rozhodí, dá se chemie dodávkovat ručně, případně manuálně na čerpadlech co dávkují chemii - to podle toho co je to za přístroj.

>
> Dále pak prodejce tvrdí že velké balení ch a ph vystačí na sezonu druhý říká že je to pitomost atd.

Těžké posoudit, ve směs ale jsem měl pocit, že se pořád dávkuje i u soukr. bazénů a pořád se měnily kanistry. (byla to bezchlorová chemie). Osobně bych řekl, že výsledná cena bude vyšší než u tabletové chemizace, nebo solenizace.
Teorie říká, že by spotřeba měla být nižší, protože se dávkuje jen to co je potřeba a pravidelně podle zatížení bazénu, ale podle mého cena přístroje + cena spec. chemie vyrovná rozdíl. Kalibrace sond - servisní technik, nové sondy, amortizace přítroje atd. No nevím, nejsem zastánce aut. dávk. přístrojů. Podle toho se také na to dívám.

>
> Moje požadavky na funkčnost bazénu :
>
> Využití pro 4 člennou rodinu / dvě děti do 4 let /
> Slanou – nepotřebuji z důvodu alergie ! ale myslel jsem J že bude snižovat nároky na údržbu – nechci jednou za rok prát v nějakém roztoku komponenty,

U solenizace je to dle zkušensotí a dle výrobku 1 měsíčně až 1x /3 měsíce - hlavně závisí na tvrdosti vody a druhu přístroje.

Pokud to nechcete z důvodů alergie atd, doporučuji jednoznačně ruční způsob dávkování tabletami, po roce uvidíte, zda jste spokojeni a můžete bez problémů pořídit i něco jiného. Přístroje se vmontují k filtru na tr. vedení, jen je potřeba nechat prostor pro přístroj.



chtěl bych to co nejvíce bez údržbové, ale práci se nevyhýbám, ale opravdu chci redukci času abych jej mohl věnovat odpočinku u bazénu a né peči o něj !Max. redukce času potřebného na zajištění kryšťálové vody ! a samotná péče – nechci chodit k bazénu a měřit hodnoty 7 týdně!

7x týdně nic měřit nemusíte, po 2 měsících, co změříte vodu 2x týdně už budete vědět, kdy se voda může zkazit, např. po koupání, po dešti atd. Pak vše odhadnete a měření je pak doporučováno zhruba 1x týdně -1x /14 dní podle počasí.

Tablety se pak mění jakmile se rozpustí a to je tak 1x za 3 týdny, resp. dáte tabletu za tabletu.

> Nemám vodovod /zatím/ vrt velice vydatný ale hodně železitý / ostatní hodnoty neznám /

Po pravdě s železitou vodou je problém, ale i na to existuje chemie. Je pravda, že s tím možná na začátku budete bojovat, než zjistíte jak přesně železo odstranit.

> Nevím kolik mohu utratit za měsíční náklady na provoz – neumím spočítat zatím
Ťěžko říci, většinou říkám 3-5 tis za letní sezonu. U Vás bych tipl na menší bazén tak 3tis.
>
> Pomůžete mi se zorientovat případně mě vlastní nabídkou vyvedete z bludiště ve kterém jsem se ocitl.

Zorientovat možná, s bazénem Vám mohu pomoci pouze na dálku, protože do Čech opravdu nejezdíme. Pokud byste stavěl svépomocí, tak i nějaké komponenty by se daly zařídit atd. ale vlastní montáž a servis je pro nás daleko.


>
> Jsou vůbec mé požadavky splnitelné?

Požadavky nejsou problém, jsou běžné a bez problému splnitelné. Nicméně bazén je něco jako obývák, musíte se o něj trochu starat, vysávat atd. Nějaké plnoautomatické přístroje Vám jen přidají vrázky na čele - to je můj názor, nemusí se shodovat s ostatními firmami.
>
> Děkuji Vám za Váš čas a budu se těšit na Vaší odpověď.

není zač, přeji hodně zdaru, pokud budete potřebovat, napište, případně pošlete rozpočet od firem, mohu se na něj kouknout a "nezaujatě" říci co si myslím.



V.S.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#2
Anonymous (host)

Re: Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu 29/02/2008 16:27  
Dobry den pan Dostal,
precital som si pozorne Vasu odpoved. Planujem stavbu bazena so solonizaciou. Nie ze by som mal v rodine alergikov, ale deti maju trochu problemy s dutinami, tak si myslim, ze slana voda by im trochu aj prospela.
Mam na Vas par praktickych otazok:
1. Je nutne vodu v bazene, kde je uprava solonizatorom este doladovat nejakymi dalsimi chemikaliami? Myslim, ze PH urcite ale aj napriklad pridavat chlor? V pripade, ze ano da sa pristroj s nejakym nie automatickym davkovacom kombinovat?
2. Precital som si niekde, ze takto upravena voda (sol) vadi chromovanym prvkom v bazene. Neplanujem mat tam chromovane veci, ale rebrik musim mat. Da sa zohnat rebrik, ktoremu to nevadi, alebo ho nejako ochranit?
3. S akym typom solonizatora mate najlepsie skusenosti. Nechcem ziadnu samocistiacu automatiku. Dodavatel mi navrhol pre moj bazen (28m3) EcoMatic ESR110. Viem, ze elektrody budem musiet cistit, nevadi mi to. Ako dlho vydrzia elektrody?
Dakujem za odpoved.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#3
Anonymous (host)

Re: Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu 29/02/2008 16:28  
Potřeboval bych opravit autochlor ocean, nemáte servis, adresu servisu? Po 7 letém používání mi stále svítí nedostatek soli, chod je jen cca 30%, co je v nepořádku?
Děkuji Vám za odpověď. Dr,. J. Kubrický
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Anonymous (host)

Re: Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu 29/02/2008 16:28  
Dobrý večer, po 7 letech bych už určitě tipoval na opotřebenou elektrodu.
Na e-mail Vám zasílám kontakt na možnou výměnu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Desinfekční přístroje - automatika - sůl - stavba bazénu 29/02/2008 17:31 Karma: 3
Dobry den pan Dostal,
precital som si pozorne Vasu odpoved. Planujem stavbu bazena so solonizaciou. Nie ze by som mal v rodine alergikov, ale deti maju trochu problemy s dutinami, tak si myslim, ze slana voda by im trochu aj prospela.
Mam na Vas par praktickych otazok:
1. Je nutne vodu v bazene, kde je uprava solonizatorom este doladovat nejakymi dalsimi chemikaliami? Myslim, ze PH urcite ale aj napriklad pridavat chlor? V pripade, ze ano da sa pristroj s nejakym nie automatickym davkovacom kombinovat?
2. Precital som si niekde, ze takto upravena voda (sol) vadi chromovanym prvkom v bazene. Neplanujem mat tam chromovane veci, ale rebrik musim mat. Da sa zohnat rebrik, ktoremu to nevadi, alebo ho nejako ochranit?
3. S akym typom solonizatora mate najlepsie skusenosti. Nechcem ziadnu samocistiacu automatiku. Dodavatel mi navrhol pre moj bazen (28m3) EcoMatic ESR110. Viem, ze elektrody budem musiet cistit, nevadi mi to. Ako dlho vydrzia elektrody?
Dakujem za odpoved.



Dobrý večer,
ad1: pH se trochu stavilizuje, takže přidáváte méně, ale občas se tomu nevyhnete, stejně jako občasnému chloršoku, pokud Vám voda zazelená. (To jen výjimečně).

ad2:Chrom chlor zežere za pár dní. Všechny kovy musí být minimálně nerez pokud možno min. třídy AISI 316 (žebříky se dodávají i v AISI 304). Výměníky atd doporučujeme titanové, nebo alespoň s příměsí titanu.

ad3: Ecomatic ESR110 je do 30m3 bazénu, je nesamočistící, tzn. častější čištění. Nejsem si jistý jestli bych raději nevolil BMSC 13, což je sice analogový přístroj, ale je samočistící, tzn. čištění není tak časté. Cena je zhruba stejná avšak je uváděn na 50m3 bazén.
Výdrž elektrody závisí hodně na slanosti vody, čím slanější, tím vydrží déle, na počtu prošlých kubíků vody, resp. procentuálním provozu.
Ze zkušeností vím, že vydrží tak asi 3 a více roků. (pokud je použit jen v létě - venkovní bazén.) Elektroda se dá vyměnit. Stojí asi 1/3 - 1/2 přístroje dle druhu. Jsou i jiné přístroje a to např. Autochlor, různých výkonů.

Různé druhy a ceny můžete nalézt na adrese našeho int. obchodu: http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/desin ... 8_359.html

Plánujeme na příští měsíc nějaké slevy, takže to třeba vyjde ještě lépe.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.