gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Pravda o zelbrite ?
#1
Anonymous (host)

Pravda o zelbrite ? 16/07/2007 03:35  
dobrý den,
má někdo zkušenosti s filtrační náplní Zelbrite ? Je pravda ta úspora chemie,o které píší nebo je to jen další tahání peněz z kapsy uživatelů rod.bazénů ??
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Pravda o zelbrite ? 21/07/2007 12:45 Karma: 3
Jako prodejce jsme zatím nezaznamenali, nějaké stížnosti, takže těžko říci. Zpětnou vazbu uvítáme i zde. Ale principiálně je jasné v čem mají tyto prostředky výhodu oproti písku.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Milan Paták (host)

Re:Pravda o zelbrite ? 16/04/2012 19:04  
Dobrý den,
rád bych Vám poprosil o radu. Mám bazén cca 16tis. litrů, pískovou filtraci Speedclean 50. Používal jsem písek 0,6 - 1,2mm.Minulé léto jsem zápolil se zákalem Vždy, když jsem to vyvločkoval a vyluxoval do filtrace, bazén se zase zakalil. Musel jsem tedy luxovat ven z bazénu. Myslíte si, že když místo tohoto písku použiji Zelbrite, bude to lepší? Nebo je něco, ještě lepšího? Po loňských zkušenostech na tomto šetřit nehodlám. Koukal jsem na obrázek na Vašem eshopu, je tam údaj o frakci 0,6 - 2,00mm, není to moc?
Děkuji moc, za radu!
milan10@seznam.cz
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:Pravda o zelbrite ? 17/04/2012 14:14 Karma: 3
Dobrý den.
Obávám se, že proti zákalu, který vznikne při vysávání přes filtraci výrazně nepomůže žádná filtrační náplň. Je to z důvodů malého obsahu filtru. U větších filtrů k tomu ale dochází také ale s tím rozdílem, že tam je časová prodleva. (Než se znečistí náplň. Po znečištění náplně se opět začnou nečistoty tlačit do bazénu).
Nezbude než kombinovat varianty velké nečistoty prat mimo bazén a menší přes filtr s častějším propíráním do kanálu. Výsledek může být stejný.

Co se týká zelebritu, tak jeho výhoda jsou mikropóry, které zvětšují povrch běžných zrn, ale na hrubější nečistoty to nemá podle mě takový efekt.


------
Info z propagačních materiálů
ZELBRITE – světová novinka ve filtraci bazénové vody


Jako tradiční náplň filtrů k filtraci bazénové vody byl doposud používán písek, kombinace aktivní uhlí / písek a DE (Diatomaceous Earth). Schopnosti a kvality těchto filtračních medií však zcela překoná novinka uváděná v současné době na Evropský trh - ZELBRITE.

Aktivní složka

Klíčovou složkou tohoto produktu je zeolitický minerál Clinoptilolite, jehož struktura je podobná nekonečné kleci s rozlehlými vnitřními prostorami - póry. Jeho povrchová plocha je velmi rozsáhlá - 20 – 30 m2/ gram. Pro názornou ilustraci si můžeme představit, že jedna polévková lžíce Zelbritu obsahuje plochu o velikosti fotbalového hřiště. Když si uvědomíme běžnou velikost filtrů pro úpravu bazénové vody, dokážeme si představit, jakou efektivní filtrační plochu lze získat při změně klasické filtrační náplně na Zelbrite.

Další příznivou vlastností Clinoptitolitu je jeho chemická aktivita. Uvnitř své struktury obsahuje ionty vápníku, magnézia a sodíku, které je schopen při chemické reakci „vyměnit“ za polutanty jako je amoniak nebo chloramin. Tento proces se nazývá iontová výměna (tzv.“cation – exchange“). Zelbrite je též schopen velmi dobře zachycovat mechanické nečistoty.

Zelbrite je vyráběn podle stanovené normy ze zdrojů zeolitických minerálů těžených v našem dole ve Werris Creek, NSW, Australia. Zeolitický minerál vznikl vulkanickou činností blízko prehistorického sladkovodního jezera před více než 300 miliony roky. V průběhu geologických období byl tento materiál překryt jinými horninami s mocností stovek metrů. Tyto unikátní geologické podmínky napomohly k vytvoření zeolitického materiálu vyznačujícího se mimořádnou tvrdostí a odolností, tedy materiálu mimořádně vhodného pro filtrační účely.


Filtrační medium
Zelbrite využívá všechny unikátní vlastnosti Clinoptolitu již shora popsaných a tak při jeho použití v procesu filtrace je výsledkem voda neporovnatelně čistější a zdravější nežli při použití dosud známých filtračních medií.Vysvětlit rozdíl fyzikálních vlastností materiálu v zachycení pevných nečistot lze na příkladu písku, jehož zrna jsou hladká a neporézní. Znečištění lze proto zachytit pouze mezi zrny písku. Zelbrite naopak využívá obrovsky členité plochy zrna a jeho duté struktury. Jeho schopnost zachycovat nečistoty je proto mnohonásobně větší než u jiných materiálů. Je rovněž schopen zachytit koloidní částice. Z chemického pohledu je třeba si uvědomit, že znečištění v bazénové vodě je převážně organického původu a je produkováno lidmi (šupinky kůže, moč apod.). Tyto látky obsahující dusík se postupně rozkládají a vytvářejí amoniak. Chlór, který je používán k dezinfekci vody se spojuje s amoniakem i s organickými polutanty a vytváří dráždivé a nebezpečné látky. Reakcí amonia s chlórem dojde k tvorbě chloraminů (v testu se objeví jako celkový chlór), které jsou všeobecně zodpovědné za odpudivý zápach, pálení očí nebo kůže. Zelbrite svojí schopností, odstranit amonium iontovou výměnou, snižuje možnost tvorby těchto složenin. Jeho absorpční schopnosti odstraní závadné organické polutanty, čímž se sníží možnost jejich reakce s chlórem.

Regenerace Zelbritu
Z pohledu chemických vlastností lze považovat Zelbrite za „chemickou houbu…“. Jakmile je tato houba zcela saturovaná je potřeba ji regenerovat, aby její příznivé chemické schopnosti zůstaly zachovány. Pro účely obnovy chemické kapacity Zelbritu se proces iontové výměny obrátí: ionty sodíku vytlačí zadržené ionty, např. ionty amonia. V praxi je tento mechanismus regenerace zcela jednoduchý. Náplň Zelbritu ve filtru se ponoří na 8 -12 hodin do 10% roztoku soli (1kg NaCl na každých 10 litrů). Poté se filtr běžným způsobem vypere a vypláchne a je připraven na další provoz. Frekvence regenerace Zelbritového filtru závisí na účelu jeho použití (charakteristika bazénu a jeho zatížení). Na základě výsledků z praxe lze uvést, že u soukromých rodinných bazénů je chemické regenerace Zelbritového filtru nutná až po 2 letech provozu.

Výhody použití produktu Zelbrite:
Z výše uvedeného vyplývá, že nový výrobek Zelbrite má řadu výhod, ať ekonomických, zdravotních, ekologických či provozních. Mezi ně patří např.:

- nízká náročnost na obsluhu, nevyžaduje technicky náročné filtry nebo speciální zařízení
- jednoduchá změna: obsah písku ve filtru se nahradí stejným množstvím produktu Zelbrite
- zvýší se účinek chlorace, čímž dojde ke snížení požadovaného aktivního chloru až o 35%
- snižuje efektivně na bazénech zápach, podráždění očí a kůže díky redukci chloraminů
- nesrovnatelná účinnost v porovnání s jinými materiály zaručuje úsporu finančních nákladů na úpravu bazénové vody
- efektivní využití dezinfekčních látek pro ničení mikroorganismů a bakterií ve vodě
- méně časté praní filtrů – až o 50 %, tudíž úspora energie a vody
- příznivý vliv na životní prostředí – snížení množství bazénové chemie a spotřeby energií
- vyšší investiční náklady jsou vyváženy nízkými provozními náklady
Žádné jiné filtrační medium dostupné na bazénovém trhu nedokáže zajistit 3 stupně filtrace v jednom procesu: mechanická filtrace + povrchová absorpce + chemické pohlcení
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1
Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

VybírámeVyhledávání


KontaktyLumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.