gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12
Téma: protiproud nebo dlouhý bazén
#1
Anonymous (host)

protiproud nebo dlouhý bazén 06/07/2006 23:46  
Dobrý den , mám stručný dotaz. Mám si nechat postavit kratší bazén (8x4m) s protiproudem nebo delší bazén (10x5m) bez protiproudu ? Co je cenově výhodnější , event. co je výhodnější na provoz ?
ěkuji :roll:
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: protiproud nebo dlouhý bazén 09/07/2006 10:52 Karma: 3
Dobrý den, Vaše otázka je spíše otázka jakou máte představu.
Pokud budete chtít provozovat kondiční plavání, tak bych asi volil protiproud.

Ale v ostatních případech bych já sám dal přednost vetšímu bazénu. Od rozměrů 8x4 si již jste schopen zaplavat, ikdyž s velkým veřejným bazénem se to nikdy srovnat nedá.

Další věc je, že pokud chcete nějaké srovnání cenové, tak když uvážíte, že protiproud Vás vyjde na min. 60tis., tak pokud si zvětšíte bazén, tak Vás to nevyjde tak nákladně a min. 2/3 pak můžete zase použít na ohřev vody a desinfekci do budoucna.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Anonymous (host)

Re: protiproud nebo dlouhý bazén 16/07/2006 16:42  
Dobrý den , mám stručný dotaz. Mám si nechat postavit kratší bazén (8x4m) s protiproudem nebo delší bazén (10x5m) bez protiproudu ? Co je cenově výhodnější , event. co je výhodnější na provoz ?
ěkuji :roll:


Dovoluji si upozornit, že plavat v protiproudu zvládne jen trénovaný plavec - představte si, že abyste využil protiproudu musíte plavat konstantním tempem - to znamená třeba 30 minut stále stejně - plavání je natolik náročné, že jen trénovaní plavci zvládají konstatní tempo v tak dlouhém časovém úseku. To je důvod proti čistě fyzický.

Důvod proti psychologický je, že když si jdete zaplavat do bazénu, tak si řeknete něco ve stylu "dnes si dám 50 bazénů", hezky si je odpočítáváte, případně měříte čas a srovnáváte s tím minule dosaženým - zkrátka jste schopen měřit svůj výkon. V protiproudu si můžete tak maximálně říci, že budete plavat 20 minut - nevíte jestli plavete lépe než před měsícem, nevíte kolik jste ve skutečnosti uplaval... A jak jsem psal v odstavci shora - při normálním plavání můžete chvíli vypustit, jen splývat apod., u protiproudu nikoliv...

Pokud netrénujete na La Manche, jest protiproud poměrně drahý luxus...
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Anonymous (host)

dlouhý bazén 18/07/2006 17:02  
Pokud chcete bazen na plavání, radši delší než širší. Plave se na délku, né na šířku. Na každé otočce odpočtěte 1 m, tak kolik temp uděláte v 8, 10 m bazénu? o 6 m ani nemluvě. Na co je vám 5m šířka? 3m bohatě stačí i pro dva současně plavoucí. Pokud je možnost, co nejdelší bazén. A ušetřená šířka se zavděčí potom po dlouhá léta menší spotřebou a údržbou vody a méně ploch na čištění.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
Anonymous (host)

Re: protiproud nebo dlouhý bazén 15/01/2008 13:54  

Dovoluji si upozornit, že plavat v protiproudu zvládne jen trénovaný plavec

Pokud netrénujete na La Manche, jest protiproud poměrně drahý luxus...


S protiproudem se nemusí plavat konstantním tempem. Stačí se trochu nechat "snést" po proudu a tam už je proud zase o něco pomalejsí. Takže i tempo lze měnit bez problémů a přenastavování regulace na protiproudu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Anonymous (host)

Protiproud 22/01/2008 14:10  
Cenový rozdíl mezi 8 a 10 metry bazénu je dle mého názoru cena za výkonný protiproud. Navíc platíte u delšího bazénu větší spotřebu a údržbu vody a dražší jsou i stavební práce. Naproti tomu, pokud jste dobrý plavec, stejně si v protiproudu moc nezaplavete. Z vlastní zkušenosti jsem ještě nenašel protiproud, který bych i klidným tempem nepřeplaval. Problém je, že všechny nabízené sériové protiproudy chrlí a zároveň nasávají vodu z jednoho bodu, takže neumí vodu v bazénu opravdu rozpohybovat. Vlastní řešení bývají daleko účinnější.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 12




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.