gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: průměr rozvodu
*
#1
Vladimír (host)

průměr rozvodu 14/05/2012 08:47  
Dobrý den.
Mám trochu začátečnický dotaz ohledně stanovení průměru trubek a armatur.Mám zapuštěný bazén 14m3.Výkon filtrace 6,5m3. Amatury jsou o průměru 50mm, ale hadice má vnitřní průměr 38mm. V současné době chci provádět připojení soláru a solinátoru. Nevím jestli vše předělat na 50mmm, nebo bude stačit 40mm. Vratné trysky jsou připojeny na pruměr 40, ale natáčecí tryska (kulička) v nich má ještě menší průměr.Prakticky je v stávajícím systému hodně přechodů 50-38mmm trn. Asi by to tak být nemělo. A ještě dotaz na solár. Chtěl bych samostatný okruh(propojím i s filtračním) a hledám vhodné oběhové čerpadlo, které zvládne i "slanou" vodu. Tento okruh chci udělat z trubek 32mm.Měl bych víc otázek, ale....
Za rady předem děkuji.
Jinak vás musím pochválit ohledně nákupu. Velmi dobrá obsluha na prodejně.
VK
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:průměr rozvodu 16/05/2012 18:01 Karma: 3
Dobrý den, ze zkušeností víme, že místní zúžení potrubí nedělá problémy. Trny, kulové ventily, kuličky v tryskách nebývají problematické. Problematické bývá dlouhé vedení v malém průměru.
Standardní vedení běžných bazénů se dělá vnějším průměru 50mm. (vnitřní podle tl. stěn).

Osobně bych se toho nebál, pokud úzká hadice není dlouhá.
Každopádně nový okruh bych vedl rozvodem o pr. 50mm (venkem) a to i na střechu. Nad 15m možná i 63mm. Projevuje se to u dlouhých vedení.

Jinak vás musím pochválit ohledně nákupu. Velmi dobrá obsluha na prodejně.

My děkujeme za nákupy, pokud budete potřebovat, tak se ozvěte.

Hodně zdaru
S pozdravem Pavel Dostál


PS:oběhové čerpadlo na slanou vodu neznám. Ale pokud myslíte obyčejné bazénové, tak dnes prodávaná bazénová čerpadla by s tím snad mít problém neměla. Mám v bazénu slanou vodu a "točím" to obyčejným bazénovým čerpadlem.
 
Poslední úprava: 16/05/2012 18:05 Provedl: Pavel Dostál.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
VK (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:průměr rozvodu 23/05/2012 08:24 Karma: 0
Dobrý den.
Tak jsem se zaregistroval, aby vše bylo podle pravidel. Děkuji za odpovědi a ještě jeden technický dotaz. Uvažuji o montáži solinátoru. Protože v šachtě u bazénu již moc místa není, chci zařízení umístit na zeď vedle bazénu. Také vizualně a technicky by mi to vyhovovalo. Vyvstal mi ovšem problém ohledně cely pro elektrolýzu. Byla by v tomto případě nad hladinou vody a při vypnutí filtrace by voda samospádem klesla (vytekla by z potrubí až na úroveň hladiny v bazénu).Buňka by tedy byla bez vody a až při zapnutí čerpadla by se opět zavodnila. Nevím jestli je to na závadu, nebo je to bez problému. V technických dokumentacích jsem se to nedozvěděl, protože je tam nakresleno jen funkční schéma , ale výškově to zobrazeno není. Také ze soláru by vlastně voda klesla, ale to by snad neměl být problém. Navíc si mam za to, že stojící voda v solárním panelu a trubkách se bude asi hodně kazit.
Za odpověď předem děkuji.
VK
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:průměr rozvodu 23/05/2012 08:48 Karma: 3
Dobrý den. Myslím, že by to neměl být problém. není to ideální, ale když nic jiného nezbývá. Napadá mě ale, že běžné rozvody nejsou stabilizovány proti UV a tak budou rychleji degradovat.
Kvůli poklesu vody bych dal za filtraci zpětnou klapku, ideálně aby byla zatopena. Tím zabezpečíte, aby alespoň na přítoku do cely budevoda.

Voda v potrubí se až tak zase nekazí, protože bývá ve tmě a světlo je hlavním předpokladem růstu řas.
S pozdravem
Pavel Dostál
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
VK (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:průměr rozvodu 25/05/2012 12:35 Karma: 0
Ještě se osměluji zeptat, která zpětná klapka by byla vhodná pro slanou vodu?
A pak mám ještě dotaz - jaký nejmenší poloměr se dá vytvořit z flexibilní hadicí - 50mm.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:průměr rozvodu 25/05/2012 12:58 Karma: 3
Dobrý den. nemám teď hadici tady ale můj odhad poloměru je cca. 35cm.
Co se týká zpětné klapky, tak já jsem si dal bazénovou klapku s obyčejnou pružinou. Existuje ještě poteflonovaná pružina, ale ta klapka stojí přes 1500,-Kč.

Pokud dáte klapku svisle a je nad ní voda, tak by šla použít klapka bez pružiny s kuličkou.
Klapky jsou zde:
www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/advanced_...rch_in_description=0
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.