gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12345
Téma: Zelená voda
*
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Zelená voda 18/09/2005 19:37 Karma: 3
po přidání chloru mi voda během 30 minut úplně zezelenala pH bylo 7,5. voda není vůbec kalná je průzračná,ale zelená proto myslím že vločkovač nepomůže.nemáte s tím zkušenosti? díky





Název téma: zelená voda
č.2 14.06.04 čas: 22:36 Alias profi, s.r.o. reagovat na příspěvek
Dobrý den, pH by chtělo trochu snížit, s tím chlorem jsem o něčem podobném neslyšel. Na chlor reaguje někdy voda s obsahem železa a manganu, tak, že se zbarví do hněda, ale do zelena ? to nevím.

Jinak se zelený zákal by měl opravdu vyřešit vločkovač, zákal je pravděpodobně zapříčiněn malými částečkami něčeho zeleného možná řasami a ty malé částečky projdou filtrem zpět do bazénu, vločkovač by je měl shluknout do větších chuchvalců a pak by se měly vysát... to¶ TEORIE. Záleží ovšem co zelený zákal způsobuje, jpokud je to nějaký prvek, pak asi vločkovač jen tak nepomůže. Nemáte vodu hodně tvrdou ? Např. ze studny? Zkuste udělat pokus, že dáte chlor do vody, kterou napouštíte přímo ze zdroje např. do kbelíku. Zda reakce bude stejná. Bohužel opravdu nevím. Zkuste dát vědět , jak jste to vyřešil. Teď mě napadá, zda náhodu hodně nenapršelo do bazénu vody.





Název téma: zelená voda
č.3 27.06.04 čas: 19:12 tom reagovat na příspěvek
ano mám vodu ze studny,přidal jsem přípravek Ca na stabilizování tvrdosti a voda byla do 5 hodin krásně modrá a průzračná





Název téma: zelená voda
č.4 08.09.04 čas: 12:58 Alias profi, s.r.o. reagovat na příspěvek
Přišlo emailem:
V nadzemním bazénu o objemu 16m krychl.s pískovou filtrací Azuro4 mám již 2týdny zelenou vodu.Při luxování prochází filtrací zpět do bazénu i při použití vločkovače.Chlor mám předávkován na 10mg/l.Nezabírá ani přípravek proti řasám.Nevím,zda nejde o nějakou sloučeninu,mám tvrdou vodu.Můžete mi poradit?

Odpověď:

v diskusi jsou o zelené vodě již zmínky. Nicméně je otázka, zda máte správnou zrnitost písku, množství písku, také nepíšete zda jde o nový bazén, nebo jste ho již delší dobu používal. Písek by se měl měnit cca. 1 x za 3-4 roky. Kolega mení každé 2 roky. Výrobce filtrace doporučuje vždy určitou zrnitost písku, pokud je vyšší zrnitost, zelená voda se vrací zpět. Pokud je zelenatost způsobena řasami lze je zabít chlorem a použít vločkovač. to jste asi udělal. Možná je také zelená z důvodů vysrážení prvků z tvrdé vody jak píšete, pak opět doporučuji napustit bazén upravenou vodou z vodovodu, případně použít stabilizátory vody viz výše, nebo vysadit chlor a používat bezchlorovou chemii, tam by asi bylo nutno ale bazén vypustit a vyčistit, vč. trubních rozvodů a písku. Také je možné, že Vám do bazénu ještě navíc napršelo, v tom případě celá procedura s vločkovačem se musí opakovat ... vysávat, propírat, vysávat a propírat... někdy je jednodušší a levnější vodu vypustit a napustit novou.
S pozdravem
Pavel Dostál





Název téma: zelená voda
č.5 04.04.05 čas: 17:45 reagovat na příspěvek






Název téma: zelená voda
č.6 21.06.05 čas: 07:06 Eva reagovat na příspěvek
Napustili jsme vnitřní bazen vodou z místního vodovodu, byla krásně čistá voda. po týdnu jsme použili přípravek Chlor start a během chvíle nám voda zezelenala, je ale čirá a hodnoty chloru a Ph jsou v normě, použili jsme následně rozjasňovač, bez úspěchu. Neporadí nám někdo?
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Nechápu 18/09/2005 19:39 Karma: 3
Nechápu jak může být voda čirá a zároveň zelená. Pokud je to napůl, tak zkuste projít tuto diskusi, problém s chlorem se tu již řešil. většinou jde o tvrdou vodu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Anonymous (host)

Může 23/09/2005 16:55  
Asi může
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Anonymous (host)

Re: Zelená voda 04/05/2006 18:45  
Již jsem to tu popisoval.Použijte nějaký přípravek na stabilizaci tvrdosti vody.Tvrdá voda obsahuje kovové ionty,které se po přidání chloru zbarví nejčastěji do zelena.Po přidání tohoto přípravku za cca 2hod při zapnutém filtračním zařízení je voda zas krásně modrá.Tento problem bude vznikat při každém dopouštění tvrdé vody do bazénu.Proto vodu doporučuji z vlastní zkušenosti z vodovodu.Zapltíte sice cca 25 Kč za m3,ale částka se 100% vrátí za použité chemikálie.Některé nemusíte používat vůbec a ostatní v menším množství.Stačí pravidelně sledovat PH a Cl občas přidat nějaký Algicid proti řasám 2x týdně filtrovat a vodu musíte mít jak křišťál.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
Anonymous (host)

Re: Nechápu 31/05/2006 18:10  
Nechápu jak může být voda čirá a zároveň zelená. Pokud je to napůl, tak zkuste projít tuto diskusi, problém s chlorem se tu již řešil. většinou jde o tvrdou vodu.

Ano, voda může být krásně čirá a po 10 - 20 minutách na vzduchu se zbarví do zelena (jak od kouzelníka). To je tam, kde je studniční voda (většinou vrtaná) s velkým obsahem železa a manganu. V Americe, Asii a Australii se tomu nikdo nediví, že voda je po chvíli velmi rezatá, u nás ne dost obvyklé. A ta voda nemusí být zrovna tvrdá.

Chlor je jeden z nejlepších prostředků jak urychlit okysličování železa ve vodě. Pokud máme k dispozici jen tuto železitou vodu, snažíme se ji rychle okysličit po vyčerpání, nejlépe přes sprchu do usazovací nádrže a přidáním trochu chloru. Rezatý železný jemný prach se po uklidnění usadí na dně a voda se pak odvede přes kaskádu pískových filtrů, jejich počet záleží na stupni zaželezování.
Pokud by se voda ze studně přivedla rovnou bez usazení na první písek, jemná vrstva rezavého prášku za několik dnů pokryje písek tak, že je nepropustný.
Toto je zkušenost s velmi rezatou studniční vodou, po vyčerpání je v 10 minutách jako kafe s málo mlékem a maže rezatě. První voda v bazénu přes čtvery písky, a po přidání chloru úplně zčernala. 3 týdenní flokování a odsávání a zase flokování a zase odsávání 10cm vaty na dně a přidání dalších 2 tlakových pískových filtrů a voda pak pomalu průzračná a čistá. Ovšem s chlorem se i nadále musí opatrně po malých částech, zbytky těžko odfiltrovatelného asi manganu se projeví až po přidání chloru v bazenu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Anonymous (host)

Re: Zelená voda 08/07/2006 13:52  
Tak problem zo zelenou vodou riesim aj ja Nech sa staram o bazen akokolvek (denno-denne kontrolujem PH,CL,Alc) vzdy mi voda zozelenie ( Vsetky chem. pripravky pouzivam podla navodu a predsa vzdy zozelenie! Pravdepodobne sa u mna tvoria riasi a zaujimave je,ze ked sa zacnu tvorit a je ich malo, tak to povysavam, vyperiem filter a na druhy den je ich tam viac, tak zas povysavam, vyperiem, povysavam,vyperiem, ale vobec nic nepomoze zaujimave je vsak,ze ak naberiem vodu do pohara, je krasne priesvitna, ked dam vypustat vodu, tecie krasne priesvitna, tak preco potom ked sa na nu pozeram je zelena????
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 12345




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.