gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: 4 cestný ventil a výkon 4m3/h - stačí?
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
4 cestný ventil a výkon 4m3/h - stačí? 18/09/2005 18:18 Karma: 3
Z e-mailové komunikace:
>
> Dobrý den,
>
> zajímalo by mě, jakou použít filtraci k bazénu 3 x 5 x 1,2m. Bude stačit s čtyřcestným ventilem, zhruba 4 m3/hod, písek 25 kg??
>
> Co je vše třeba provést, pokud budu chtít na rozvod později napojit solární ohřev?
>
> Děkuji a přeji pěkný den. JŘ

Dobrý den.
V 4 cestném ventilu velký problém nevidím, nicméně 4m3/h se mi zdají dost málo na jakkoliv malý bazén a to především z důvodů vysávání nečistot. My doporučujeme aspon 8,5m3/h. Pokud nechcete mít do budoucna komplikace, raději zainvestujte a pořiďte si větší výkon. Písek 25kg se mi zdá také málo, protože se zanese 2x rychleji než dvojnásobná dávka, která se dává do filtrů s 8,5m3/h. Lze také pořídit filtry s 6m3/h, ale i ty se mi zdají slabé, přestože je dává k menším plastovým bazénům většina firem. Záleží také na tom, jak daleko je filtr od bazénu. Pokud není přímo u bazénu, rozhodně bych 4m3/h nedoporučil.

Co se týká solárního ohřevu, tak tam bych doporučil vytvořit oddělený okruh např. sací tryska a výtlačná tryska nezávisla na filtraci. Do budoucna můžete bez komplikací přidat solární ohřev, výměník, a oběhové čerpadlo, které bude nezávislé na filtraci.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.