gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby?
#1
danielkop (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 11/04/2010 22:15 Karma: -11
Zdravim vsechny,

pred zimou jsem asi hloupe vysrouboval z filtracni nadoby Granada 500 dolni vypustny ventil, abych vypustil vodu..... bohuzel jsem vysrouboval cely ten ventil, ne jen tu vypustni zatku. Ve filtracni nadobe je nyni samozrejme pisek, ktery se vysypal i do zavitu (a stale tam dopadava pri snaze to trochu ocistit) a ted mi bohuzel ten ventil nezle zpet zasroubovat.. tedy presne dosroubuji to tak max. do poloviny zavitu..... nema nekdo tip, jak to tam nasroubovat zpatky cele?

ten ventil je oznacen cervenou sipkou zde
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 11/04/2010 22:22 Karma: 3
Dobrý večer, asi to bude problém. Zkušenosti jsou takové, že stačí pár zrnek v závitu a pak to už nejde, nebo se dokonce zničí závit.

Mě napadá co kdyby vzal jeden hadici s vodou a stříkal na ten závit a druhý šrouboval.
Jinak jedinná možnost asi bude vytáhnout písek, vystříkat celý vnitřek vodou a našroubovat to tam do čistého filtru.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
danielkop (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 11/04/2010 22:27 Karma: -11
bazén máme nový a přes první zimu (je to vidět i z toho, co jsem vyšrouboval) ..... jak se dá prosím ten písek dostat ven?

Lopatkou/rukama vybrat vrchem a pak dovypláchnout hadicí nebo je na to nějaký jiný "trik" ?

děkuji
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 11/04/2010 22:40 Karma: 3
Co se týká filtrů s horním plněním a tedy i Vašeho filtru, tak je to trochu problém a chce se obrnit trpělivostí. odšroubuje se spona, která drží horní ventil.

1)vypustit vodu, vypouštěcím ventilem, nebo hadicí přes vrch samospádem. Zasunout do trubky ve filtru.


2)pak se ventil oddělá a písek se začne vybírat buď rukami, dejte pozor na to ať si je nesedřete o písek na okraji lemu. (rukavice, dlouhý rukáv apod.). Také se používá šufánek prodloužený laťkou (přilepená izolepou).

3)zhruba v polovině byste mohl filtr naklonit a písek vystříkat hadicí ven do nějaké nádoby. (záleží na místě - větší šachta, sklep apod.) Případně vysypat.

!!! naklánění je na vlastní nebezpečí, teoreticky může váha písku pohnout s filtrační ružicí a některé trny zlomit. Zatím se mi to ale nikdy nestalo. Každopádně za trubku se nesmí tahat a kroutit.

Při vracení písku osadit trubku se sacím košem zpět, vycentrovat a zakrýt ji igelitovým sáčkem, nebo krytem. Pak můžete nasypat písek zpět.

Po zprovoznění nutno filtr nejdříve proprat zpětným praním, dopíráním a pak teprve filtrací.


Některé filtry mají vypouštěcí ventil velký, takže písek lze vypouštět tudy, ale u malých filtrů to nejde.

Slyšel jsem, že někdo používá vodní vysavač, ale nikdy jsem to nezkoušel.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
danielkop (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re:jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 12/04/2010 23:12 Karma: -11
ještě mě napadlo, zda by nešlo vypousteci ventil, ktery castecne zasroubovat lze, obalit teflonovou paskou, konopim nebo jinym tesnicim materialem a pokusit se ho pokud mozno co nejvice zasroubovat. Ten zavit je prece jen pomerne dlouhy, a pokud se da do 3/4 zasroubovat, tak by si ta paska snad mohla poradit i s nejakym kaminkem, ktery muze v zavitech uvaznout.... nema s tim nekdo zkusenost?

Kdyz jsem premyslel, co by znamenalo vyndavat pisek, tak se mi do toho moc nechce...
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:jak zasroubovat vypustny ventil filtracni nadoby? 12/04/2010 23:20 Karma: 3
To si nemyslím, závity u vypouštěcích ventilů nejsou těsněny páskou, ale okroužkem, resp. gumovým těsněním. Jestli se jVám tam dostabe písek, tak to bude ještě horší.
Spíš bych zacpal něčím otvor okolo závitu v místě průchodu filtrem a pak opláchl závit a našrouboval ventilek.
Vyndání písku není zas takové drama jak myslíte, nebo jak se z mého povídání může zdát. Stejně jej budete muset 1 za rok či dva vyměnit, tak se alespoň procvičíte.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.