gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Co to může být.
#1
s.prokop (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Co to může být. 10/03/2008 15:16 Karma: 0
Dobrý den.

Mám menší problém v bazénu a nevím si zatím rady jak postupovat. V krytém vyhřívaném bazénu cca 7 x 3 metry přibližně 21 kubíků, se na dně bazénu vytvořily černé fleky. Zkoušel jsem to vysát, ale vůbec to nejde odstranit. Musel jsem vzít potápěčské brýle a drhnout to hrubou houbou. Stejně tam však zůstaly nějaké stopy a navíc se skvrny za tři dny objevily znovu. Můžete mi prosím poradit kde může být problém. Pokoušel jsem přidat do bazénu chlor šok, ale skvrny stále drží.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Co to může být. 12/03/2008 10:40 Karma: 3
Dobrý den, těžko říci, tipoval bych na nějaký druh řas. Pokud to jsou řasy, tak bych asi doporučil podívat se v jakém stavu je písek a jestli není znečištěn, jestli ve filtru vůbec je ... prostě jej překontrolovat a odstranit ev. problémy. Pak srovnat pH, nadávkovat algicid na řasy, a zachlorovat + filtrovat, filtrovat, ev. přidat vločkovač a propírat filtr.

Teoreticky se může jednat o vysrážení nějakého kovu, možná mangan, železo, těžko říci jestli to je úplně černé nebo tmavě hnědé až fialové. V případě kovů by mohl pomoci nějaký přípravek na obourávání tvrdosti a kovů.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
s.prokop (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: Co to může být. 26/03/2008 11:02 Karma: 0
Ještě jednou dobrý den.

Nejdříve bych Vám moc rád poděkoval za Vaši vstřícnost a za profesionální přístup k tomuto fóru. Bohužel však můj problém setrvává. Překontroloval jsem písek ve filtraci, několikrát jsem ho propral, pH jsem srovnal do ideálního stavu, chlór je zde také v pořádku, ale přesto na dně bazénu, především v rozích se stále objevují černé fleky. Klasický vysavač se třásněmi to vůbec nečistí. Musím opět vzít brýle, hrubší houbičku a pod vodou skvrny ručně odstraňovat z fólie. Stejně tam však zůstanou stopy po nečistotě. Jedná se o černé skvrny. Nevím jak má zjistit, zdali se ve vodě vysrážely nějaké kovy či ne. V bazénu jsou pouze malé schůdky z nerezu. Existuje na to nějaké tester jako na test pH a chlóru?

Zároveň bych Vás požádal o radu ohledně odvlhčovače. Jak jsem se již zmínil, bazén je krytý o rozměrech cca 3 x 7 metrů, přibližně 21 m3 vody. Místnost je o velikosti cca 80 m2 s výškou stropu 2,3 metrů. Mám zde odvlhočovač značky Ekotez typ T30. Je už asi deset let starý a jednou zde byl vyměněn motor. V poslední době mám však pocit, že tento odvlhčovač spíš topí než odvhlčuje. Jeho spotřeba je dokonce 1,2 kilowatt za hodinu - což mi přijde dost. Navíc v místnosti je stále dost vlhko. Voda v bazénu je ohřívána na přibližně 23 stupňů. Spočítal jsem si spotřebu energie za tento přístroj asi na 20.000 Kč za rok, a to nevím zda je v pořádku. Přemýšlím proto, že koupím nový odvlhčovač a potřeboval bych poradit, jakou značku a hlavně výkonnostní typ mám koupit.

Na závěr bych ještě přece jen poprosil o jednu radu. Bazén byl vybudován před deseti lety, kdy bazény a příslušenství ještě zdaleka nebyly v takovém kvalitativním stavu jako dne. Nechal jsem si udělat projekt od jedné firmy na celkovou vzduchotechniku k bazénu a přišla mi nabídka na částku cca 600.000,-- Kč. Je to v pořádku. Jde o to, že v místnosti s bazénem je pouze odvlhčovač - nic víc. Žádné odvětrání, žádní cirkulace vzduchu a tak. Proto bych se zeptal, zdali je nutné mít u bazénu nějaké další přístroje či techniku, aby vlhkost z bazénu byla co nejvíce odstraněna.

Předem děkuji za odpověď a ještě jednou velké díky za Vaše veškeré odpovědi a názory.

S pozdravem


Prokop
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: Co to může být. 26/03/2008 17:17 Karma: 3
Dobrý den, co se týká černých skvrn, tak jsme přesvědčení, že je to řasa právě proto, že je to v rozích, kde je minimální výměna vody. Navíc jestli jsou stěny a dno hrubé, tak se to tam drží tím víc.

S žebříkem nemá srážení kovů nic společného. Kovy se vysrážejí z vody a to pokud máte vodu tvrdou nejen vápennou tvrdost, ale i např. je možné mít ve vodě železo nebo mangan.

Existují přípravky např. Clear Tab metal pro železitou tvrdost, clear Tab cal pro vápennou tvrdost, CTX 605 snižující celkovou tvrdost, také existují vločkovače - flockulanty na odstranění všech nerozpustných látek ve vodě (ionty kovů, org. nečistoty apod)

Vše závisí ale hlavně na vodě, kterou napouštíte, ideální provést rozbor vody, pak zjistíte, kolik tam čeho je a podle toho se zařídit.
Jesti napouštíte vodu ze studny, tak to zkuste jednou z veř. vodovodu.

Z testerů existuje tester na měď a na alkalitu vody.


------------------
Dle velikosti místnosti a plochy hladiny bazénu doporučujem buď

lehce poddimenzované - D 810 - mobilní odvlhčovač - viz
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/odvlh ... p-929.html ,
příkon0,81 kW, tepelný výkon 2 kW, 1 - rychlostní ventilátor, odvod
kondenzátu: 40 l/den

nebo: D 850 basic - na postavení na podlahu, nebo na montáž na zeď viz
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/odvlh ... p-930.html ,
příkon 0,8 kW, tepelný výkon 1,62 kW, 2 - rychlostní ventilátor, odvod
kondenzátu: 45l/den

V každém případě doporučuji snížit odpar zakrytím hladiny bublinkovou
folií nebo jakoukoliv plachtou - viz
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/solar ... 10654.html
pokud nemáte zakrytou hladinu, není divu, že nejste schopen místnost
odvlhčit. Většinou stačí, když je hladina zakrývána opravdu pouze
odvlhčovač a není potřeba vzduchotechnika. Bez vzduchotechniky se však
většinou ale stejně budou rosit okna místnosti, pokud pod nimi nemáte
umístěny radiátory, nebo ofukování. Odvlhčovač je potřeba umístit tak,
aby sání a výtlak vzduchu nenarušovaly vzduchový vlhkostní polštář nad
hladinou - takže laicky řečeno dále od bazénu, ale tak, aby proudění
vzduchu bylo zabezpečeno ( tedy ne někam do rohu nebo zákoutí).

Teplota vody musí být nižší než teplota vzduchu, uvádí se poměr voda /vzduch 27/30 st.C ... při této teplote se odpařuje 1,1l vody z m2 / den. Pokud hladinu přikryjete, tak ušetříte min. 80% odparu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.