gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 12345678...11
Téma: špatná voda v bazénu
#1
Anonymous (host)

špatná voda v bazénu 20/06/2007 13:30  
Ani po přečtení fóra a různých příspěvků jsem nedokázal vyřešit problém se špatnou vodou v bazénu. Tento problém bych popsal asi následovně:
Nejprve voda zezelená (což může být způsobeno jak jsem se dočetl buď řasami nebo reakcí volně rozpuštěných částic ve vodě s chlorem). Po změření obsahu chloru a pH vody se zdá být vše v pořádku. Do vody tedy přidám přípravek proti řasám a vločkovač. Následně se na dně bazénu vytvoří usazeninu a sraženina.
Voda se zdá být čistá a průzračná. Jenže teď přichází můj hlavní problém a to jak dostat tuto sraženinu z bazénu. Po krátkém vysávání se všechen kal zvýří a voda je opět zakalená (plná malých sraženinek resp. vloček z vločkovče). Navíc mám takový pocit, že spousta těchto sraženin se vrací zpět do bazénu i po přefiltrování. Zde bych chtěl upozornit, že tento problém jsem zaznamenal hned po té, co byl bazén celkem nový, tzn. i nový písek ve filtraci. Teď už je zhruba tři roky starý a bude potřeba jej zřejmě vyměnit. Filtrační písek čistím zhruba po každém 3. vysávání při frekvenci vysávání 1krát každý den (někdy i víc a připadám si už jako otrok ).
Potřeboval bych radu, jak jednak předejít zezelenání vody (když mám hodnoty chlóru a pH v pořádku) a jak následně dostat sraženinu ze dna bazénu. Vysávání mimo filtraci, tzn. přímo do výpustě, s následným dopouštěním vody se celkem prodraží, když bych jej měl aplikovat cca každých 14 dní.
Také bych se rád zeptal, do jaké míry záleží na kvalitě chemie, resp. výrobci. Kupuji chemii volně dostupnou v hypermarketech (výrobce tuším PROBAZEN, nebo tak nějak). Může být problém například ve špatném vločkovači?

Pozn.
upřesňující informace:
velikost bazénu 7x3x1,2 metru
stáří cca 3 roky
voda je napouštěna přímo z řádu
chlór aplikován formou pomalu rozpustných tablet ve skimmeru
teplota vody cca 22-24°C

Děkuji za každou radu. Vít Nový
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: špatná voda v bazénu 21/06/2007 10:01 Karma: 3
Dobrý den, těžko poradit, pročetl jste celé fórum, a tedy víte vše co my.

Domnívám se, že opravdu nezbývá než postupovat, jak postupujete.

1)vysávat rovnou do kanálu
2)nebo do filtru a hned po 2 min. proprat
3)chemii z hyperm. neznám, pokud byste chtěl zkusit něco jiného doporučil bych zn. arcana, nebo ctx, lze ji sehnat u bazénových firem.

Ještě mě napadlo ohledně vločkovače, zda ho tam nedáváte moc, protože se vysráží dlouhodobě.

Pokud narostou řasy, tak je potřeba zvýšit chlor na 2-3x pomocí šoku, rychlorozpustného gran. chloru. A pak ev. nechat vyprchat.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Anonymous (host)

zakalený bazén 22/06/2007 10:03  
Přečetla jsem si dotaz pana Víta. Mám podobný problé - bazén nejprve zezelenal (18.6.), což jsme řešili nejprve chlor šokem a potom přípravkem na prevenci proti tvorbě řas (Algestop). Voda už sice není zelená, nejspíš to zabralo, ale nyní je modrá a kalná - mléčná. Po vyvločkování , vysátí a propláchnutí filtru není vidět lepší výsledek. Dopustili jsme vodu z řádu. Po změření opět není téměř žádný chlor. Ph bývá běžně vyšší, musíme snižovat. Před zezelenáním bylo vše OK, koupeme se od 29.4., ale po douhodobém teple stoupla voda na 27-29°C. Znečištění je malé - okolní stromy a ostatní není u bazénu. Můžeme znovu použít chlor šok a je možné při použití chlorové chemie použít i skalici modrou? Používáme chemii Aquamar. Bazén má velikost 3,5x5,5 hloubka 1,2m (cca 20m3 vody).
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: špatná voda v bazénu 02/07/2007 09:33 Karma: 3
Dobrý den, problém všech náhrad je, že může ovlivňovat vodu, rychlejší spotřeba chloru atd, a hlavně rozhodí kyselost (pH).

Originální chemie neovlivňuje ostatní vlastnosti vody, nebo minimálně např. pH.

Jestli jste použili vločkovač, tak je možné, že jste ho tam dali hodně a pak než jej dostanete z vody tak může uplynout i 14 dní, protože pořád vločkuje.

Doporučuji, upravit pH, zachlorovat, vločkovač již nepřidávat, filtrovat a propírat častěji. Nepoužívat náhražky, nebo až se voda zlepší, abyste mohli pozorovat co s tím dělají a pak se rozhodnout.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Anonymous (host)

znečištění bazénu 16/07/2007 12:55  
Dobrý den,prosím vás o radu.bazén mám betonový,140 cm hluboký 240x550 cm.filtrace písková.mám v něm tabletu.každý týden novou.problém je ten,že asi po týdnu jak tepla tak zimy se na dně dělá řasa.vylufuji ji,dám chlor šok a voda se filtrací zkalí.zmodra,ale je kalná.kdyby byla v klidu třeba 4 dny tak se projasní,ale jinak ne.i vločkovač jsem zkoušela a nic.prosím poradte mi co s tím.PH dobré.jak jinak vodu projasním?děkuji moc Iva Filousová


Ale jsem ráda že nejsem sama když čtu vaše dotazy.

Možná to bude o tom vločkovači.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: špatná voda v bazénu 21/07/2007 12:44 Karma: 3
Pokud se voda zkazí (sezelená, zkalí, zhnědne), tak zpravení běžně trvá více jak 4 dny, tak že to není neobvyklé. Je potřeba jen vytrvat, dávkovat příslušné prostředky, chlor, vločkovač, (při tvrdé vodě stabilizátor tvrdosti) atd. Důležité je také to s chemií nepřehánět a dávkovat podle návodu a podle měření obsahu chloru a stavu pH.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 12345678...11




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.