gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: Problém s řasou v bazénu
#1
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Problém s řasou v bazénu 18/09/2005 21:32 Karma: 3
Převzato z diskuse portálu http://www.abc-bazeny-sauny.cz

Název příspěvku: Problém s řasou v bazénu - OPERÁTOR č.1 28.12.03 čas: 10:36 Operátor reagovat na příspěvek Časté dotazy zní: mám řasu v bazénu co s ní mám dělat. Na následujících řádkách se Vám budeme snažit odpovědět: Jako prevence proti vzniku řas se používájí algicidní prostředky (nejčastější název Algicid), lze je zakoupit ve většině bazénových firem a většině hypermarketů. (dávkují se preventivně dle objemu bazénu). Dalším preventivním opatřením je dávkování desinfekčních prostředků (chlórových nebo bezchlorových). Pokud již vznikly řasy je nutno vodu zašokovat větším množstvím desifečního prostředku, nejlépe rychlorozpustným chlorem, zvýšit dobu filtrace, častěji vysávat bazén. Je důležité udržet správnou hodnotu kyselosti (pH) vody v rozmezí 7,2-7,4 st. Pokud se řasy přes filtr vrací zpět do bazénu a voda je stále zelená je vhodné použít tzv. vločkovač (flockulant), často nazývaný Aquaflock, Flockulant atd, který menší částice řas shlukne do větších chuchvaců (cca. po 12 hodinách), poté je možné takto vzniklý kal vysát. Poté je nutno proprat (vyčistit) fitr (u pískových) tzv. zpětným propíráním.. Pozn.: U některých nepískových fitrů jsou možnosti propírání a vločkování omezeny nebo zakázány. (doporučujeme se informovat u dodavatele). U desinfekční chemie v každém případě dbejte na dodržení návodu k použití. Většina chemií by se neměla míchat přímo do sebe, ale nejdříve rozmíchat v nádobě a poté teprve nalít do bazénu. (v žádném případě pevnou chemii (tablety, granulát) neházet do bazénu, protože mohou způsobit skvrny. (chemie je v koncentrovaném stavu).

Název příspěvku: Problém s řasou v bazénu - OPERÁTOR č.2 16.01.04 čas: 08:37 Jaroslav reagovat na příspěvek Dobrý den, není lepší vodu vypustit , než ji složitě desinfikovat?

Název příspěvku: Problém s řasou v bazénu - OPERÁTOR č.3 16.01.04 čas: 21:38 Operátor reagovat na příspěvek Někdy to lepší je, hlavně, když máte levnou vodu, nebo když je voda tak zelená, že už nevidíte ani na dno. Je potřeba si to rozmyslet, zda se nevyplatí vypustit a napustit vodu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1
Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

VybírámeVyhledávání


KontaktyLumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.