gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: filtr
#1
Anonymous (host)

filtr 28/11/2006 22:54  
Dobry den, chtel jsem se zeptat na doporuceni filtru pro staveny bazen pro plavani kojencu. Bazen ma objem cca 21m3. Muj dotaz je jake parametry musi mit pouzity piskovy filtr aby splnoval vyhlasku 135/2004.

Dale jsem se chtel zeptat na doporucenou tl. bocnich sten bazenu - ve vasich projektech jsem videl 25cm, my jsme pocitali 15cm ze ztraceneho bedneni armovaneho 14.kou dratem.

Dekuji za odpoved. Marek H.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Filtr pro veřejný bazén 30/11/2006 13:09 Karma: 3
Dobrý den, dle vyhlášky jsou směrodatné hlavně výkony a to ve vztahu recirkulace vody, tj. bazén by se dle hloubky obměnit za určitý čas. U plaveckého bazénu je to 21m3/3,5h=6m3 čerpadlo (bazén s hl. 1,5m). většinou se ale dávájí silnější čerpadla a filtry min. 14m3 bych doporučil já.

U kojenců by to mělo být asi jiné (tam je to požadavek jako na koupelové bazény), ale to si nejsem jist kolik,myslím výměna za 2h a v tom případě by mělo stačit 21/2=10,5 m3, ale pro jistotu bych také dal silnější výkon.

Ideální konzultovat s hygienou.


Co se týče tl. stěny bazénu, tak doporučená je 25cm B20 beton armatůra 10 svisle po 25cm oboustranně, (vodorovně po 25 cm 6mm, oboustranně) záleží ale na prostředí a podloží.

U ztraceného bednění musíte počítat i s tím, že bet. tvárnice mají stěny, takže reálná součinnost je o něco menší. nezáleží totiž jen na tl. drátu, ale na více faktorech a to na krytí drátů betonem, na odstupu drátů atd. Mě osobně se zdá tl. 15 cm málo a tl. drátů to může spravit jen pokud současně bude hustěji a hlavně bude dodrženo krytí výztuže a kvalitně zahutněný beton.

Nicméně nejsem statik a proto bych doporučil to nechat spočítat statika přímo dle Vašich podmínek na stavbě.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.