gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 123
Téma: umístění dnové výpusti skimmer a trysek
*
#1
r.vosyka (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
umístění dnové výpusti skimmer a trysek 04/05/2011 22:02 Karma: 0
Dobrý den
Mohu poprosit o radu jak rozmístit dnovou výpust skimmer a trysky.
V příloze jsou dva obrázky dvou variant rozmístění trysek a skimmeru jenom dnovou výpust nevím kam dát, jestli jí dát do osy bazénu ale jak daleko od stěny.
Děkuji
Vložený soubor:
Název souboru: bazn_varianta_1.jpg
Velikost souboru: 269405
Vložený soubor:
Název souboru: bazn_varianta_2.jpg
Velikost souboru: 179669
 
Poslední úprava: 04/05/2011 22:04 Provedl: r.vosyka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: umístění dnové výpusti skimmer a trysek 05/05/2011 11:09 Karma: 3
Dobrý den, dříve jsem zastával názor, že výpust by měla být na ose (kvůli symetričnosti), ale sám jsem si ji nakonec dal více do rohu bazénu 50cm od stěn, aby dětem nezavazela při hraní ve vodě. V tom případě se jeví varianta č. 1 jako optimální. Jen by někdo mohl namítat, že by skimmer měl být uprostřed kvůli sběru nečistot. Myslím, ale že si skimmer vezme tak jak tak co potřebuje, možná o něco později.

Variantu 2 jsme také prováděli, ale dnes si myslím, že je to zbytečně drahé kvůli 2 skimmerům a někdo by zase mohl namítat, že na schodech se bude držet nepořádek.

Zjednodušeně řečeno bych volil variantu 1, protiproud dal naproti schodům doprostřed, skimmer mezi stěnu a protiproud a dnovou výpust pod skimmer na jeho osu s odstupem od stěny min. 50cm.

Světla na tu stranu kde se bude sedět, aby neoslňovala. Všechny díly pokud možno umístit do takové výšky, aby se dala upustit voda na zimu a když tam bude 20cm ledu, tak aby tam byl pro něj prostor a nezasahoval např. do protiproudu nebo světel. Tryska ve schodě by měla být výškově ve středu schodu, ať se nestane, že bude těsně nad schodem nebo těsně pod schodem. Pak se ev. fólie velmi těžko svařuje a ten kdo to bude pak utěsňovat, tak Vás bude proklínat (případně tam trysku vůbec nedávat. Ze schodů špínu totiž stejně nesmyje. Max. z části toho nad kterým je. (na promíchání vody je to ale dobré)
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
r.vosyka (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: umístění dnové výpusti skimmer a trysek 16/05/2011 14:26 Karma: 0
Díky
Deska je hotová teď se chystám začít vyzdívat ze ztraceného bednění 20cm a měl bych pár dotazů
do desky budu navrtávat na svislo roxory (po 1m mám už zabetonovy svázaný s kari sítí) do jaký hloubky by se měli asi vrtat?
V příloze Vám zasílám schéma jak budu osazovat bazén a mohl bych poprosit jestli by jste mi k tomu mohl nabídnout komponenty z Vaší nabídky abych to mohl objednat u potiproudu bych chtěl jenom předmontážní sadu. Dále by mě zajímalo jestli rozvod k tryskám má být jeden nebo radši dva ma tři trysky.
Jaké kabely ke světlu a protiproudu?
Do jakých výšek bych to měl vše usadit v bazénu?
Mám v plánu to vevnitř stěny zateplit 2cm extrudovaným polystyrenem bude to stačit? nebo mám dát silnější?
Vložený soubor:
Název souboru: bazn.pdf
Velikost souboru: 25016
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: umístění dnové výpusti skimmer a trysek 17/05/2011 11:16 Karma: 3
Dobrý den.
1)Asi jako nejvýhodnější bych viděl předmontážní sadu pro bazény S2 (sleva na tento komplet je cca. 15%) viz.:
www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/s2-predmo...liovych-p-10423.html
+ dokoupit jedno stejné světlo: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/svetlo-br...-bazeny-p-20146.html
+ propojovací krabici: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/propojova...-svetlu-p-20286.html
+ chráničku www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/chranicka...a-krabici-p-702.html
+ navíc nějaké kolena, spojky, tkusy a více trubek pro spojení tkusů, kolen apod. + ev. hadici pro extra vedení trysky.
2)předmontáž protiproudu: www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/predmonta...ance-70-p-20358.html (bez trubního vedení)

3)co se týká zda spojit nebo nespojit 3 trysky na 1 vedení, tak myslím, že by to neměl být problém. Osobně ale mám rád trochu trochu rezervy a tak bych prostřední trysku dal na hadici zvlášť a spojil bych ji až ve strojovně. (hlavně pokud se již k vedení nikdy nedostanete např. když jej budete ukládat pod betonovou plochu okolo bazénu.

4)vrtání bych doporučil co nejvíce, ale tak aby se neprovrtala deska. cca. 10cm i více. Roxory moc do otvorů netlučte, a beton nepraská. Pokud ještě nemáte vyvrtáno, tak doporučuji co nejdříve, dokud beton není extra tvrdý.

5)ke světlům (resp. do propojovací krabice) se vedou od trafa (ze strojovny) ideálně dva kabely 2x4mm (pro 12V). V propojovací krabici se spojí s kabelem, který je součástí světla a vede z krku přes stěnu z bazénu.

Umístění světel je individuální, ale většinou je zhruba v polovině výšky bazénu, někdy spíše více ke dnu, zvláště když máte protiproud. Vše v závislosti na zamrzání bazénu, aby jakýkoliv díl nebyl v ledu, ale pod ním, nebo nad ním.

6)2cm polystyrenu se mi zdá málo. Např. polystyrenové tvárnice mají cca. 4cm z obou stran.
Vše ale závisí na tom jak bude bazéné provozován do budoucna, jestli bude zateplen i shora, tak bych dal 4cm na stěny.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#5
Radek (host)

Re: umístění dnové výpusti skimmer a trysek 31/05/2011 09:40  
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat ještě k tomu protiproudu - instalační sadu jsem u Vás už objednal a teď jsem začal budovat šachtu. Dělám ji o rozměru vnitřní 120x80. četl jsem někde že by se měli dělat odvětrávací otvory tak by mě zajímalo jak velké a kolik a jak je udělat a jak zabránit vniknutí vody do šachty

Diky
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#6
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: umístění dnové výpusti skimmer a trysek 31/05/2011 11:50 Karma: 3
Dobrý den, děkujeme za objednávku.
Rozměr bych doporučil 130cm, pokud ještě máte volbu. Některá čerpadla + ventily jsou opravdu dlouhá, tak abyste pak nebyl limitován.
Śachta by měla mít v podlaze vpust nebo alespon drenáž. V nejhorším případě provtat beton, aby ev. voda se mohla vsáknout. Voda se tam může dostat např. kondenzací, deštěm, odvodňováním před zimou, havárií potrubí apod.

Větrání má 2 důvody - 1)odvod tepla při provozu (chlazení). Při běžném provozu (několik minut denně se prostor tak neohřeje)
2)větrání vlhkého vzduchu, aby tolik nekondenzoval a nedostávala se do motoru vlhkost. To je asi největší problém. Odvětrat by to šlo dvěma otvory naproti sobě ve stěně a vyvedení tam, kde neprší. Záleží na místních podmínkách. Např. PVC roury. Snížení vlhkosti dosáhnete i izolací šachty proti zemní vlhkosti a spodní vodě.

Vodu shora můžete zastavit vhodným poklopem (např. s těsněním) nebo zastřešením.

Doporučení: Do šachty vyveďte jak elektriku pro čerpadlo, tak i kabel pro ev. vypínač, který se dá umístit někde v bezpečné zóně na zdi. (čela protiproudů mívají často svůj vypínač, ale někdy je vhodné mít i rezervu v klasickém vypínači). Vypínání je možné řešit i dálkovým spínáním.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 123




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.