gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1
Téma: filtrace azuro 4
#1
Kytnarová (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
filtrace azuro 4 11/07/2010 16:54 Karma: 0
Dobrý den,
při čištění pískové filtrace, když dám páčku do polohy výplach ( i proplach) tak nevytéká voda, ta mi vytekla pouze v poloze odpad. Co může být příčinou?
Děkuji za odpověď
DN
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#2
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:filtrace azuro 4 11/07/2010 17:21 Karma: 3
Dobrý den.
1)Bylo to před tím (někdy) funkční?
2)Pouštíte při tom čerpadlo? Při posouvání polohy nutno čerpadlo vypnout, pak zase zapnout. (Nutnost zapnutí čerpadla je při filtrování, propírání, dopírání i vypouštění. Vypuštění někdy lze samospádem, pokud je čerpadlo a kanalizace pod úrovní dna)
3)Není ve ventilu nějaká nečistota. Zjistíte rozděláním ventilu (ne demontování ventilu z nádoby, ale odšrouvování páčky a horního deklu. (pozor na opětovné správné nasazení)
4)Zkontrolovat správné nasazení sání ze skimmeru (většinou zboku čerpadla), výtlak jedním šroubením na ventilu a do kanálu druhým. (viz návod, nebo nápis na ventilu)
5)Není ventil uvnitř špatně nasazen z výroby? Jsou tam různé polohy, teoreticky by se mohlo stát, že jej někdo posunul např. o jednu polohu a pak to nefunguje správně.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#3
Vašek (host)

Re:filtrace azuro 4 31/05/2011 07:26  
Mám úplně stejný problém a už jsem z toho nešťastný. POdařilo se vám závadu nějak odstranit? Filtraci mám několik let a fungovala bez problémů. Letos poprvé si nepodařilo na začátek sezony písek propláchnout a nefunguje dodnes. Přisuzoval jsem to tomu že jsem do filtrace dal více písku, skoro 2/3 celkového objemu. Proto jsem po čase písek vybral, koupil nové balení 25 kg , ale proplach nefunguje dál. Výplach, vypouštění funguje normálně, ale při přepnutí do polohy backwash voda nevytéká. Všimnul jsem si že když jsem rozebral plastové (bílé) nástavce dole ve filtraci byly zanesené zevnitř (!?). Máte nějakou radu? Není možné že je poškozená horní hlavice filtrace? Dá se nějak opravit? Budu vděčný za jakoukoliv radu. S pozdravem

Polák Václav (604220026), vaclavpolak@seznam.cz
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#4
Vašek (host)

Re:filtrace azuro 4 31/05/2011 07:32  
Dobrý den. Mám úplně stejný problém a už jsem z toho nešťastný. POdařilo se vám závadu nějak odstranit? Filtraci mám několik let a fungovala bez problémů. Letos poprvé si nepodařilo na začátek sezony písek propláchnout a nefunguje dodnes. Přisuzoval jsem to tomu že jsem do filtrace dal více písku, skoro 2/3 celkového objemu. Proto jsem po čase písek vybral, koupil nové balení 25 kg , ale proplach nefunguje dál. Výplach, vypouštění funguje normálně, ale při přepnutí do polohy backwash voda nevytéká. Všimnul jsem si že když jsem rozebral plastové (bílé) nástavce dole ve filtraci byly zanesené zevnitř (!?). Máte nějakou radu? Není možné že je poškozená horní hlavice filtrace? Dá se nějak opravit? Budu vděčný za jakoukoliv radu. S pozdravem

Polák Václav (604220026), vaclavpolak@seznam.cz
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#5
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re:filtrace azuro 4 31/05/2011 08:03 Karma: 3
Dobrý den, jestli jsou vnitřní díly (ružice) zanesené, tak to bude příčina, protože při vypouštění voda nejde vůbec přes filtr, ale z čerpadla přes šesticestný ventil přímo do kanálu. Příčina může být jak píšete hodně písku, jemný písek, znečištěný otvorů v ružici apod. Také bych zkusil rozmontovat šesticestný ventil a podívat se jestli v něm není nějaká nečistota.

Filtrace funguje normálně?
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
NahoruStránka: 1




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.