gototopgototop
Doména a obsah (nejobsáhlejší a nejstarší fórum o bazénech a saunách) je určena na prodej, možno i samostatně. Statistiky, cena a další info na aliasproficz () gmail.com

Infrakabiny - infrasauny ( infrazářiče )

Infrakabiny (infrasauny)

Infrakabiny ( infrasauny ), inrazářiče


InfrakabinyNa trhu jsou vesměs dva druhy kabin. V prvé řadě je nutno podotknout, že infrakabina není sauna v pravém slova smyslu. (ani překladem, ani použitím). Zatímco finská suchá sauna je vynález velmi starý, infrakabina je naopak vynález minulého století. Finská sauna je vhodná pro zdravé lidi, kteří si chtějí zdraví uchovat a posílit kondici. Po konzultování s lékařem si může pořídit saunu i nemocný člověk. (záleží na nemoci a kondici). Infrakabiny ( infrasauny ) slouží hlavně k rychlému zahřátí těla např. před sportovní činností, nenahrazuje klasickou saunu. Je jakýmsi doplňkem do fitness a rehabilitačních center, případně je vhodná jako alternativa sauny s minimální prostorovou a elektrickou náročností.Léčebné účinky:


Infrakabiny:  • Relaxace a otužování

  • Choroby pohybového ústrojí (pozor na některé vyjímky)

  • Chirurgie - rehabilitace

  • Kožní choroby

  • Odbourávání těžkých kovů


atd.Velikosti infrakabinNejvíce zastoupená velikost díky svým finančním a prostorovým nároků je kabina o velikosti cca. 1,15x1,15x1,95m. Se zvětšujícím se prostorem roste potřeba kabinu vybavit více kusů tepelného zdroje ( infrazářiče - infralampy ) a tím i značně stoupne finanční náročnost.Vybavení infrakabiny

Dalo by se říci, že infrasauny jsou vybavením téměř shodné jako finské sauny. Z části je toto tvrzení pravdivé, ale je nutno doplnit následující: V prvé řadě je jiný zdroj tepla a záření. Zatím co v sauně jsou zdrojem tepla i částečného záření saunová kamna, infrasauny mají jako zdroj tepla a infrazáření infrazářiče ( infralampy ), které jsou zabudovány do stěn, případně podlavičkových krycích panelů.Dalším rozdílem je jednodušší, většinou finančně méně náročný výběr materiálu na lavičky a opěrky. V sauně se většinou používá dovozová dřevina Abachi, zatímco pro infrasaunu se používá pro lavice většinou smrku a to nejen z důvodů finančních ale i z důvodů menšího předpokladu teplot.
Infrasady a infrazářiče pro infrakabiny "infrasauny"

Infrasady do infrasauny jsou složené většinou s keramických infrazářičů, kovového obalu, kabeláže, krytu, venkovního ovladače a osvětlení. Používají se k instalaci pro infrakabiny. Dle objemu kabiny se navrhují různé watáže. Pouzdro s 2 keramickými zářiči se včlení do konstrukce infrakabiny současně se stavbou a opatří se dřevěným krytem.

infrazářiče - infrasauny

 

 

 

 

 

 

 

Rozmístění jednotlivých infrazářičů

Většinou se infrazářiče rozmisťují následovně:2 infrazářiče ( 1 infrazářič = 2 infratělíska, většinou 2x150W ) se umísťují po stranách dveří naproti sedícímu. Další 2 infrazářiče se včlení za záda a 1 infrazářič se dá umístí pod lavici. Uvedené rozložení není univerzální, při větší kabině je lze přehodnotit a doplnit více zářiči.

 

Infrazářiče - watáž:


do 2,0 m3 - 8 x 150 W / 220 V (4 x infrazářiče s 8 x infralampy)
2,0-3,8 m3 - 10 x 150 W / 220 V (5 x kovové pouzdro, 10 x infralampy)
3,5-4,0 m3 - 16 x 150 W / 220 V (8 x kovové pouzdro, 16 x infralampy)

Pro větší kabiny je možno použít větší počet infrazářičů

 Pozn.: elektroinstalace infrakabiny není tak náročná jako v sauně, protože teplota uvnitř bývá max 50 st. C. (obvykle do 45 st. C.) Přívod je nutno jistit 10 A jističem. Přívodní kabel (3x1,5 CYKY) z jističe se přivede ke kabině a opatří se klasickou zásuvkou. (lépe konzultovat předem dle druhu infrasauny)
Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Hliníkové dveře

Luxusní vstupní hliníkové dveře. Odolné a bezpečnostní dveře.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Virtuální sídlo a trvalé bydliště v Brně.
Levné prostory pro oslavy a večírky v Brně.

Moderní vnitřní i venkovní sauny na míru pro domácí i komerční využíti vyrábí a dodává Wellness Vision.

Kuchyně Ostrava

Jsme specialisty na moderní kuchyně na míru. Splnte si své přání.

Dřevohliníková okna

Moderní a kvalitní dřevohliníková okna do vašich domovů.

Autopůjčovna

Autopůjčovna aut a dodávek, prověřené vozidla za skvělé ceny.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Virltuální sídlo pro firmy

Virtuální sídla pro firmy a živnostníky v Brně. Virtuální trvalé pobyt

Vyhledávání


Některé slevy


Další slevy můžete nalézt v našem internetovém obchodu

Sekce obchodu:
Náhodný obrázekCopyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.