gototopgototop
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1...3456789...11
Téma: špatná voda v bazénu
#31
Anonymous (host)

Re: špatná voda v bazénu 21/07/2008 21:44  
díky pane Weselý,nadávkování 5gr modré skalice na kubík vody vyřešilo problém se zelenou řasou-samozřejmě současně s dobrým pH a chlorováním.Ještě jedna rada -při filtrování vložím do košíku skimmeru kus punčocháčů-zachytí neuvěřitelné množství nečistot a šetří pískový filtr.Při zanešení ostříkám hadicí-vydrží cca sezonu.

krásné koupání
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#32
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: špatná voda v bazénu 22/07/2008 09:14 Karma: 3
Zdravím, hlavně že se bazén podařilo vyčistit.

Ještě jedna rada -při filtrování vložím do košíku skimmeru kus punčocháčů-zachytí neuvěřitelné množství nečistot a šetří pískový filtr.Při zanešení ostříkám hadicí-vydrží cca sezonu.
krásné koupání

Co se týká nějaké vložky do skimmeru, která pobere ty jemnější nečistoty s kterými filtr může mít problém, tak jsem u dodavatele našel filtrační sáčky do skimmeru. Zatím je prodáváme po 12 ks za cenu zhruba 689,- vč. DPH což je 60,-/ks. Uvažujeme prodávat i menší množství, pokud by o to byl zájem.
http://www.abc-bazeny-sauny.cz/obchod/sacky ... 10022.html



Edit: na prodejně je prodáváme i v jednotlivých kusech.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#33
Anonymous (host)

Re: špatná voda v bazénu 09/08/2008 09:08  
Ahoj vám všem.Myslela jsem si,že jsem snad jediná kdo má takové problémy se zelenou vodou.Už jsem vyskoušela vše a stále bez vysledku.Ted momentálně už třetí den nonstop vysávám automatickým vysavačem,ale výsledek žádný.Přečetla jsem si to o té modré skalici a tak ještě vyskouším to.Jestli má někdo ještě nějakou dobrou radu tak prosím poradte.Ahoj a děkuji :cry:
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#34
fronkick (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Re: špatná voda v bazénu 19/08/2008 21:53 Karma: 0
Jeste mne napada, k tematu vraci se my spina do bazenu, ze vetsina znas uzivatelu pouziva orig. pisek 0.6-1.2mm cos je podle mne kdyz do toho clovek hrabne a je proprany a mokry tak strasne hruby a vubec se nedivim ze zeleny zakal i vlocky snim bez problemu prolezou. Tak sy rikam ze by stalo zato vyskouset pisek mensi srnitost i za cenu toho ze na na zberovou vtokovou trubku dam damskou puncochu aby pisek neprolez do bazenu. Mam na mysly kristalickej pisek ze stavebnin, ma polovicni zrnitost a stoji par korun, takovi ten bily.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
#35
Pavel Dostál (Administrátor)
Administrátor
Příspěvky: 1242
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Bazény, sauny Narozeniny: 01.01.1974
Re: špatná voda v bazénu 22/08/2008 10:16 Karma: 3
Po pravdě řečeno, my prodáváme 0,4-0,8mm frakci a také občas dojde k tomu, že písek všechno nezachytí. Jde totiž spíše o to, že kapacita jakéhokoliv filtru se po nějaké době zanese (při velkém znečištění např. řasami) i po 20s u malých filtrů a velkých tak 1-2m a pak se špinavá voda vrací zpět. Proto je nutno proprat hned filtr a tak to opakovat.
Domnívám se, že jemnější písek pod 0,4mm příliš nepomůže, navíc je zvýšené riziko, že při filtrování opravdu projde do bazénu a při propírání stejně odejde do kanálu.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Zveřejňujeme soukromou a komerční inzerci.
Soukromý textový inzerát zde na fóru, cena 100 Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Komerční textový inzerát zde na fóru s odkazem, cena 200,- Kč za příspěvek na 1 měsíc.
Slevy na více měsíců, nebo více inzerátů.
Příspěvek možno zadat do jakékoliv kategorie fóra.
#36
Anonymous (host)

Re: špatná voda v bazénu 17/06/2009 07:11  
Nejlepší způsob jak se zbavit vloček po přidání flokulantu je nechat vodu promíchat, nejlépe tak, aby voda obíhala při stěnách bazénu a tvořil se vírovitý pohyb. Poté vypnout filtraci. Vločky se tak usadí na dně, největší množství ve středu bazénu. Tuto sraženinu pak vysát z bazénu přes odpad, aby se zbytečně nezašpinil filtrační písek. Stačí vysát pouze to nejhorší a postup opakovat tak 3x a máte vodu krásně čistou.
 
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
NahoruStránka: 1...3456789...11




Návštěvnost


TOPlist

Odkazy


Infrapenely

Moderní způsob vytápění pomocí infrapanelů.

Virtuální sídlo pro firmy

Sídla pro firmy a živnostníky v Brně a Praze. Virtuální trvalé pobyty.

Odkaz zde?

Chcete odkaz zde? Kontaktujte nás na AliasProfiCZ()gmail.com

Vybíráme



Vyhledávání


Kontakty



Lumír Konečný
Tel.: 603 869 293
lum.konecny (zav) gmail . com

Kancelář:
Potocká 7, Brno Kohoutovice

Otevřeno:
středa 13.00 - 15.00
(po dohodě i jindy)

Náhodný obrázek


Copyright www.abc-bazeny-sauny.cz | Podmínky použití stránek a možnost citací textů ze stránek. | Reklama na poradenském fóru
Veškerý obsah je chráněn autorskými právy.